Anadolu Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi - Görsel 1
Anadolu Üniversitesi - Görsel 2
Anadolu Üniversitesi - Görsel 3
Anadolu Üniversitesi - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Anadolu Üniversitesi Hakkında

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir’ de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Anadolu Üniversitesi’ nin temelini oluşturmaktadır. 1982 yılında ise üniversiteye dönüşen Anadolu Üniversitesi, şuan da dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yerini almıştır.

İlklere imza atan Anadolu Üniversitesi, uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmiştir ve bugün uzaktan öğretim sağlayan üç farklı fakültenin toplam öğrenci sayısı 3 milyona yaklaşmış durumdadır. Anadolu Üniversitesi bu sistemi ile birlikte farklı ülkelerdeki birçok kuruma da örnek olmuştur.

Eskişehir merkezinde bulunan İnönü Üniversitesi’ nde; 3’ ü açık ve uzaktan eğitim veren 12 fakülte, 2 yüksekokul, 1 konservatuar, 6 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve 30 araştırma merkezi bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi’ nde Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça olmak üzere 5 farklı dilde eğitim sağlanmaktadır.

1758 öğretim elemanının bulunduğu Anadolu Üniversitesi’ nde örgün öğretim gören ortalama 22 bin öğrenci bulunmaktadır. Her gün öğrencilerine 24 saat hizmet veren Anadolu Üniversitesi, 12. 330 m2 alana yayılmış olan merkez kütüphanesi ile de oldukça ilgi çekmektedir. Anadolu Üniversitesi eğitim-öğretim hayatının yanında birçok sosyal aktivite ile de öğrencilerine olanaklar sunmaktadır.

Şehir merkezinde bulunan ve Hasan Polatkan Havalimanı’ na 8 km mesafede bulunan Anadolu Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Anadolu Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?