Amisos Tepesi

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Amisos Tepesi Hakkında

Samsun şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta olan Amisos Tepesi, Baruthane olarak adlandırılan bir noktada bulunmaktadır. Amisos Tepesi yerli ve yabancı turistlerin en çok merak ettiği yerlerden biridir. Tepeye teleferikle çıkılması bu yolculuğu daha cazip kılar. Daha sonra bir tırmanışla ulaşacağınız Amisos, büyük ve bir o kadar büyüleyici manzarasını gözler önüne serer. Deniz ayaklarınızın altında, yeşillikler çevrenizdeyken keyifli anlar yaşamak kaçınılmaz... Amisos Tepesi’nde bol bol fotoğraf çekip renkli kareler yakalamak zamanınızı daha keyifli hale getirecek. Tepede aynı zamanda bir cafe de bulunmaktadır. Tepenin denize bakan kısmındaki ahşap yolda yürümek, şehrin kalabalığını çok uzaklarda bırakmak… Unutamayacağınız bir gün yaşamak için Amisos Tepesi sizleri bekliyor olacak. Samsun’un diğer turistik alanlarını ziyaret etmeyi de unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Amisos Tepesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
29.07.2016
mevlüt varli
Manzarası harika
Amisos Tepesi gerçekten bir insanın görmesi gereken bir yer ve o manzaraya öyle bir kafe yapmışlar ki ve çok da ucuz. Bir Türk kahvesi 2.5 TL ve ben teleferikle çıkmayı tercih ettim, yani o manzarayı teleferik dahil 7.5 TL’ye izleme imkanınız var.
5/5 Mükemmel
30.03.2015
Misafir
amisos tepesi
`Samsun Merkezi`’n en güzel yeridir. Manzara, doğa, hava ve tesisiyle şahane. `Samsun`’a gelenlerin Amisos Tepesi’nde bir yemek yemelerini tavsiye ediyorum.