Altınoluk Görülecek Yerler

Edremit Körfezi'nin en güzel tatil beldelerinden olan Altınoluk'ta bolca dinlenmenin yanı sıra yapılacak pek çok aktivite var.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Altınoluk Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Altınoluk Dalış Kulubü

"Dalış eğitimi almak istiyorum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Altınoluk Görülecek Yerler - Altınoluk En İyi 10 Yapılacak Şey

Edremit Körfezi'nin en güzel tatil beldelerinden olan Altınoluk'ta bolca dinlenmenin yanı sıra yapılacak pek çok aktivite var.
Balıkesir sınırları içinde yer alan, Ege Denizi kıyısında kurulu bir tatil beldesi olan Altınoluk, tatilcilerin Kuzey Ege'deki vazgeçilmez duraklarından biridir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Altınoluk'ta huzurlu ve sakin bir tatilin yanı sıra pek çok aktivite yapma olanağınız da var.

Altınoluk'ta yapılacak şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Altınoluk, binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu geçmişin izleri ise günümüzde hala görülmekte. Binlerce yıllık bir mirası bugüne taşıyan Antandros Antik Kenti bu izleri görebileceğiniz en muhteşem yerlerden biri. Antandros Antik Kenti'ni gezebilir, Altınoluk'un mitolojiye konu olan efsanelerine tanıklık edebilirsiniz.

Bölgenin geçmişi ile ilgili bilgiye sahip olabileceğiniz bir diğer yer de Tahtakuşlar Etnografya Müzesi. Bu müzeyi gezebilir, sıra dışı parçaları görebilirsiniz.

Altınoluk, muhteşem bir doğaya sahip. Yemyeşil Kaz Dağları'na sırtını dayamış olan beldede birçok doğa aktivitesi yapma olanağınız var. Doğa yürüyüşleri, jeep safari, doğa fotoğrafçılığı, kamp bu aktivitelerden bazıları. Bu aktiviteler için dilerseniz bölgede bulunan acentelerden de bilgi alabilirsiniz.

Altınoluk'un yemyeşil doğasının yanı sıra masmavi ve tertemiz denizi de eşsiz bir güzelliğe sahip. Liman ve çevresinde yer alan plajlardan denize girebilir, olta ile balık tutabilirsiniz.

Beldenin merkezinde yer alan çarşıdaki sevimli kafe ve çay bahçelerinde vakit geçirebilir, meydanda yer alan ünlü dondurmacıdan dondurma yiyebilirsiniz.

Altınoluk'ta yapabileceğiniz bir diğer şey ise Altınoluk'a yakın mesafede bulunan Akçay, Küçükkuyu, Assos'a gitmek. Güzellikte sınır tanımayan bu beldeleri de gezebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Altınoluk Dalış Kulubü
Altınoluk Dalış Kulubü
İskele Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi 4-B Altınoluk / Balıkesir
Edremit / Balıkesir
Türkiye
Dalış eğitimi almak istiyorum

-

Ben Balıkesir'de yaşıyorum. Merkezde yeriniz var mı? Dalış eğitimi almak istiyorum.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)