Haritayı Görüntüle

Kategori

Festival

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Isparta Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Isparta civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Isparta

Isparta Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Göller bölgesinin büyük bir parçası olan Isparta’da Akdeniz’in hem doğasını hem de tarihi değerlerini keşfedeceğiniz güzel bir yolculuğa ne dersiniz?

Akdeniz’in şehirlerinden biri olan Isparta, yapılacak aktiviteleri ve görülecek yerleriyle keyifli bir yolculuk sunuyor siz gezginlere. Yakın bir zamanda rotanızı Isparta’ya çevirecekseniz eğer, yapılacaklar listenizi hazırlamadan sakın yola çıkmayın. Konaklama seçenekleri için uygun Isparta otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Isparta’nın doğasını keşfetmek için her gün birkaç saat ayırmanız yeterli. Tarihi Kral Yolu’nun geçtiği Yazılı Kanyon’u listenizin başına alabilirsiniz. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında daha bir güzelleşen kanyondan sonra Milas Mesire Yeri’ne geçebilirsiniz. Şehrin yeşil doğasını gözler önüne seren noktalar arasındaki Milas Mesire Yeri, il merkezine yaklaşık 11 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor.

Şehrin doğası kadar zengin olan tarihi değerlerini de görmeden Isparta’dan kesinlikle ayrılmayın. Eğirdir’de yer alan Ayastefanos Kilisesi, Dündar Bey Medresesi, Atabey Ertokuş Medresesi, Yalvaç’ta yer alan Antiocheia Antik Kenti, Sütcüler’deki Adada Antik Kenti rotanızı çevireceğiniz tarihi mekanlar arasında. Özellikle Atabey Ertokuş Medresesi’ne çıkıp gökyüzü manzarasını seyretmeyi ihmal etmeyin.

Isparta’nın yöresel yemeklerini muhakkak tatmalısınız. Özellikle fırın kebabını denemenizi tavsiye ederiz. Fırın kebabından sonra Isparta’yla özdeşleşmiş olan zıplak, hamursuz, yufka katmeri, keşkek ve sıyırmanın tadına bakabilirsiniz.

Eğirdir Gölü, şehrin simgelerinden biridir. Turistlerin geneli Isparta’ya gelip Eğirdir Gölü’nü görmeden ayrılmaz. Gölün çevresinde harika bir manzara eşliğinde balık yiyebilirsiniz. Eğirdir Gölü Türkiye’nin 4. büyük gölü konumunda yer alıyor.

Eğer yamaç paraşütüne merakınız varsa Eğirdir’in belli noktalarında bu heyecanı yaşayabilirsiniz.

Şehrin ünlü halılarından bir tane de kendinize edinebilirsiniz. Tabii meşhur gülyağından alarak sevdiklerinize hediye etmeyi de sakın ihmal etmeyin.