Akseki Dipsiz Göl

  • Antalya / Akseki

Akseki Dipsiz Göl

Dipsiz Göl, Antalya'nın Akseki ilçesi ile Konya'nın Bozkır ilçesi sınırında Bozkır'ın yaklaşık 30 km batısında yer alıyor. Gölün yolu biraz karışık ve stabilize bir yol. Gidiş yolunda kaybolmamak için dikkatli olmakta fayda var. Çünkü ana güzergah boyunca çok fazla yayla yolu ayrımı var ve her an birine sapıp yolu kaybetmek olası bir durum.

1702 metre rakımda bulunan Akseki Dipsiz Göl, doğal güzelliğiyle görenlerin ilgi toplamasına rağmen gölde şimdiye kadar herhangi bir bilimsel bir araştırma yapılmış değil. Gölün yaklaşık 72 metre derinliği ve yukarıdan aşağıya doğru genişleyen bir yapıya sahip olduğu yöre halkı tarafından dile getiriliyor.

Dipsiz Göl'e özellikle yaz aylarında Antalya, Manavgat, Akseki ile Konya'nın Bozkır, Seydişehir ilçelerinden çok gelenler oluyor. Burada bahar aylarında göl çevresinde rengarenk çiçekler açıyor. Ayrıca, Dipsiz Göl'ün üst yüzeyinde açan nilüfer çiçekleri gelenlere görsel bir şölen yaşatıyor. Gölde alabalık, aynalı sazan gibi balık türleri de yaşamaktadır.

Antalya otelleri için bu adresi ve Antalya gezilecek yerler adresini ziyaret edebilirsiniz.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Sülek Yaylası içinde yer alıyor
10

-

Bu göl Bozkır ilçesi sınırlarında sülek yaylası içinde yer almaktadır sülek yaylası içinde değişik köylerin yayla evleri bulunmaktadır yoku asvalt olmuştur

5
Her türlü araçla rahatça gidebilirsiniz
10

-

Suluk Yaylası Dipsiz Göle en kısa, güvenilir ve hızlı yol. Akseki Alacabel mevkinden sağa doğru asfalt bir yol döner. (Akseki-Seydişehir İst.) İlk 5 km asfalt yapısı biraz bozuk ve dağlık olduğu için yol biraz dar olmakla birlikte geri kalan yol düzgündür. Alacabel'den Dipsiz Göl 17 km olup 20 dakikadır. Asfalt yoldan hiç sapmadan varabilirsiniz. Solunuzda minaresi olan camili mezrayı geçtikten 1 km sonra dağın eteğ.. Devamını Göster

5
Hikayesi nedir acaba?
8

-

Akseki Dipsiz Göl'ün hikayesi nedir acaba? Bir aygıra koyun, kuzu atıldığı doğru mu? Ben de bozkırlıyım. Hikayesini çok merak ettik. 1 gecede oluştuğu söyleniyor. Aygıra her sene küçükbaş atıldığını duydum. Gerçekten var mı öyle bir şey?

5
Kekik balı meşhurdur
10

-

Merhaba kardeşim, iyi tavsiye, güzel fotoğraflar ama bir bilgiyi düzeltmeliyiz. Gölün bulunduğu yer Hocalı Yaylası'dır. Ve gölün yanında bizzat kendi evimiz vardır ve arıcılıkla uğraşmaktayız. Bu arada çevrenin kekik balı meşhurdur…

5
Görmeden geçmemenizi tavsiye ederim
8

-

Akseki ile Bozkır ilçelerinin sınırında, Sülek Yaylası içinde bulunan bu göl yaz kış aynı seviyededir. İçinde bol miktarda tatlı su balığı barındıran gölde nilüfer çiçekleri de görmek mümkün. Eğer yolunuz bu bölgeye düşerse görmeden geçmemenizi tavsiye ederim. Ancak yaylaya çıkmadan önce yiyeceğinizi yanınıza almanız gerekmektedir. Doğal yapısı bozulmadığından alışveriş yapacağınız bir yer bulmanız pek mümkün değil.