Ağa Lokantası

  • İstanbul
  • Ağa Lokantası Merkez: Sakız Ağacı Cad. No:5/1 / Beyoğlu && Ağa Lokantası Şube: Akçaburgaz Mah. Alkent 2000 karşısı No:186 / Esenyurt

Ağa Lokantası

Ağa Lokantası, İstanbul'un en önemli yeme içme, eğlence ve kültür merkezi olan Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'ne açılan Sakız Ağacı Caddesi'nde 1920'den bugüne, kuşaktan kuşağa aktarılan bir lezzet geleneğini sürdürüyor. Kentin bu canlı ve çok renkli noktası, yılın her döneminde, Dünyanın her yerinden gelen insanların buluşma mekanıdır. İstanbul'a renk veren sanat festivalleri, gösteriler, sergiler, her türlü etkinlik Beyoğlu'nun ve İstiklal Caddesi'nin üzerinden akar…

Bu caddede adeta “'birleşmiş milletler”' havası solursunuz: Üzerinde İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, İtalyanca, Arapça, Japonca, Çince ve Türkçe sözcükleri yankılanır.

Kentin çok dinli, çok kültürlü yapısının yansımaları da hemen görülür bu caddede. Camilerin yanı sıra, kiliseleri, sinagogları da görmek olanaklıdır. Sokaklarında her dilden şarkıları duyar, her türlü müzik yapan gruplara rastlarsınız.

Bir şenliktir Beyoğlu!..
Bu şenliğin içinde lezzetli bir yemek yemenin ve üzerine de bir “'black as hell, strong as death, sweet as love”' Türk kahvesi içmenin zamanıdır.
Doyurucu porsiyonlar ve uygun fiyat politikasıyla lezzetli, keyifli bir buluşmaya davet ediyoruz sizleri.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın