Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Adıyaman Havalimanı

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Adıyaman Havalimanı Hakkında

Adıyaman Havalimanı, 22. 05. 1998 yılında hizmete girmiştir. Havalimanı, Adıyaman şehir merkezine 22 km mesafededir. Hizmete girdiği ilk yıllarda sivil havacılık firması tarafından başlatılan tarifeli Ankara-Adıyaman/Adıyaman-Ankara seferleri 28 Mart 2001 tarihine kadar düzenli olarak devam etmiştir.

Bu tarihten sonra havalimanı hizmete açık olmasına rağmen, Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen bu tarifeli seferler durdurulmuştur. Bu durdurmadan sonra havalimanına dört yıl boyunca tarifeli seferler düzenlenmemiştir.

Ulaştırma Bakanlığı’ nın bölgesel havacılığın geliştirilmesi için uygulamaya geçirdiği projeyle birlikte, havalimanı 2005 yılında Türk Hava Yolları’ nın Ankara-Adıyaman/ İstanbul-Adıyaman seferleri ile tekrar düzenli trafiğe kavuşmuştur.

Adıyaman Havalimanı; Borajet, Anadolujet ve Türk Hava Yolları’ nın düzenlediği uçuşlarla her hafta; 14’ ü İstanbul, 14’ ü Ankara uçuşu olmak üzere toplam 28 sefer ile hizmete devam etmektedir. Havalimanında araç kiralama firmaları ve şehir merkezine gidiş - dönüş yolcu transferi yapan özel otobüs firmaları bulunmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

Adıyaman Havalimanı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör