Adıyaman bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Adıyaman Aktiviteleri

Geçmiş tarihi kalıntılarını bozulmamış bir doğa içinde saklayan Adıyaman, gizli kalmış tüm noktasıyla keşfedilmeyi hak eden şehirlerimizden biridir.Adıyaman Görülecek Yerler - Adıyaman En İyi 10 Yapılacak Şey

Geçmiş tarihi kalıntılarını bozulmamış bir doğa içinde saklayan Adıyaman, gizli kalmış tüm noktasıyla keşfedilmeyi hak eden şehirlerimizden biridir.

Adıyaman'da zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, birbirinden farklı tarihlere sahip olan tarihi kalıntılar arasında güzel bir yolculuk yapma zamanı… Eğer yakın bir zamanda Adıyaman'a gitmeyi planlıyorsanız, Adıyaman'da yapılmadan dönülmemesi gereken aktiviteleri listelemeyi sakın unutmayın. Konaklama seçenekleri için uygun Adıyaman otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Adıyaman'da uyandığınız ilk sabah güzel bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz. Köy ekmeği, peynir ve reçel çeşitleri ile zengin bir kahvaltı masasında oturup keyifli bir kahvaltı yapmak, gün boyu zinde kalmanızı sağlayacak.

Dünyaca ünlü Nemrut Dağı'na çıkmadan, kral mezarlarını görmeden, güneşin doğuşu ve batışına şahit olmadan Adıyaman'dan kesinlikle ayrılmayın. Nemrut Dağı'nda yer alan piramit ve heykeller de beğeninizi kazanacak. Dünyanın 8. harikası olarak adlandırılan dağda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, çok eski dönemlerin izleri arasında zaman kavramını kaybedeceksiniz.

Şehrin birçok noktasında Nemrut Dağı'ndaki heykellerin hediyelik aksesuarlarından alabilirsiniz. Nemrut Dağı'nda yer alan heykeller başta olmak üzere şehrin ünlü halı, heybe ve kilimlerinden de satın alabilirsiniz. Özellikle Oturakçı Pazarı'nda keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Adıyaman'ın zengin mutfağındaki en seçkin yemekleri tatmadan kesinlikle gezinize son vermeyin. İlk olarak şehre özgü kebapların tadına bakabilir, ardından yarpuzlu köfte ve kış tavasını damağınızla buluşturabilirsiniz. Tatlı olarak şilkiyi deneyebilirsiniz.

Kahta sahili şehrin en gözde yerleri arasında. Sahil boyunca yer alan restoranlara uğrayarak öğle ve akşam yemeklerinizde güzel bir balık ziyafeti çekebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın