Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Abant Gölü

+ 7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Abant Gölü Hakkında

Abant Gölü; Bolu ili, Mudurnu ilçesinde bulunan Abant Dağları üzerinde oluşmuş, alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölüdür. Yükseklikleri 1400 metre ile 1700 metre arasında değişen birçok tepesi bulunan Abant Gölü Tabiat Parkı, Abant Gölü’ nü gezmek ve görmek isteyenler için muhteşem bir güzellik sunmaktadır.

Hem günübirlik gezilere hem de konaklama olarak pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Abant, oldukça tercih edilen bir tatil merkezidir. Alanı 127 hektar olan Abant Gölü’ nün, denizden yüksekliği 1328 metredir. Yer altı suları ile beslenen Abant Gölü’ nün suları tatlıdır ve derinliği ise 18 metredir.

Abant Gölü’ nden taşan sular ise Abant Deresi ve Bolu Çayı’ na dökülmektedir. Zengin bitki örtüsüne sahip olan Abant Gölü ve çevresi, gerçek bir tabiat harikasıdır. 1998 yılında Abant Gölü, çevresindeki bitki zenginliği nedeniyle korunma altına alınıp Tabiat Parkı olmuştur. Abant Gölü çevresinde piknik alanları ve kamp alanları bulunmaktadır.

Abant Gölü, yılın her mevsimi tercih edilebilme özelliğiyle de herkesin ilgisini çekerken, bu nedenle ülkemizin hemen her ayında farklı bir ziyaretçi çekerek turizme de katkı sağlamaktadır.

Bolu şehir merkezine 38 km uzaklıkta bulunan Abant Gölü’ ne; özel araçlar ile rahatça ulaşım sağlanabilirken, toplu taşıma araçları ve birçok şehirden düzenlenen turlar ile de kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
1 değerlendirme
Abant Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
06.01.2020
Misafir
Her mevsim ayrı güzel
Türkiye'de dört mevsimin ayrı güzellikte ve zarafette yaşandığı yerlerden birisi. Milli park olarak korunma altına alınması bence çok yerinde bir tedbir. Kışı, baharı, yazı ve sonbaharı ayrı ayrı güzellikler sunuyor. Fotoğraf çekmeyi hobi edinenler için bulunmaz bir lokasyon.