Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Zincirli Han
Zincirli Han - Görsel 1
Zincirli Han - Görsel 2
Zincirli Han - Görsel 3
Zincirli Han - Görsel 4
5 Fotoğraf
1/5
Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Zincirli Han Hakkında

İstanbul Beyazıt'la sırt sırta olan Kapalıçarşı'nın kuzeyinde bulunur Zincirli Han ve 18. Yüzyılın sonlarına doğru yapıldığı bilinir. Bir ticaret hanı özelliği taşır ve Kapalıçarşı'ya yakın olduğundan dolayı ziyaretçi sayısı fazladır. Tarihi mekanlar arasında yerini alan Zincirli Han, Tığcılar Sokağında bulunup çok sade bir mimariye sahiptir.

Yuvarlak taş kemerli girişinden ilk adımı attığınızda konuşmaya başlar Zincirli Han. Merdivenler, üst kattaki dükkanlar olduğu gibi günümüze gelmeyi başarmış ve görenleri sadeliğiyle etkiler hala. Birbirine bakan dükkanlardaki eşyalar için gelen ziyaretçilerinin yanı sıra turistik bir değer de taşır.

Tek avlulu ve iki katlı yapılan Zincirli Han, Beyazıt'ta bulunmasından dolayı ulaşımı oldukça kolaydır ve Zincirli Han yakınında konaklayabileceğiniz oteller vardır. Aynı zamanda diğer tarihi yapıtlara yakındır. Beyazıt Camisi ve Kapalıçarşı'yı gezdikten sonra Beyazıt Meydanı'nda bulunan restoranlardan birinde dinlenebilirsiniz.

Tramvayla, otobüs ve ya taksiyle istediğiniz yere rahatlıkla ulaşma imkanı bulmak da keyfinizi daha çok yerine getirecek.

Yorum / Değerlendirme

1/5
Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
Zincirli Han
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?