Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Ziga Kaplıcaları
Ziga Kaplıcaları - Görsel 1
Ziga Kaplıcaları - Görsel 2
Ziga Kaplıcaları - Görsel 3
Ziga Kaplıcaları - Görsel 4
5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Ziga Kaplıcaları Hakkında

Ziga kaplıcaları nerede?” sorusuna verilebilecek en detaylı yanıt; Aksaray ilinde yer alan ve il merkezine 30 kilometre uzaklıkta Güzelyurt’un Yaprakhisar Köyü sınırları içerisinde yer alan kaplıcalar olur. Ziga Kaplıcaları Aksaray bölgesinde bulunduğundan, ziyaretleriniz sırasında uğrayabilirsiniz. Ihlara Vadisi’nin sınırlarında yer alan bu kaplıcalar, termal turizm alanında önemli rol oynuyor. Bu sebepten dolayı da ziyaret etmeniz açısından önerebileceğimiz kaplıcalardan biri oluyor.

Ziga Kaplıcaları

Ziga Kaplıcalarındaki termal suyun sıcaklığı 47 derece ölçülüyor ve bu kaplıcalar birçok rahatsızlığı iyi geldiğinden dolayı sıklıkla ziyaret edilen bir yer olma özelliği taşıyor. Bu alanda farklı sıcaklık ve hacimlerde, yüzeye ulaşan 5 adet mineralli sıcak su kaynağı bulunuyor. Bölgeye geldiğinizde termal oteller sayesinde konaklamanız çok daha kolay olduğundan Ziga Kaplıcalarında daha uzun süre zaman geçirebilir ve kaplıcalardan daha iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Eğer Aksaray’a gitme planınız varsa veya bir kaplıcaya gitmek istiyorsanız Ziga Kaplıcalarını ziyaret etmenizi öneririz.  Ziga Kaplıcaları Termal Tesisleri sayesinde kaplıca tatiliniz çok daha rahat bir şekilde geçer. Ayrıca bu kaplıcalar içerisinde bolca farklı mineralleri barındırdığından dolayı tortu bırakıyor. Bu tortular ise Ziga Termal sınırına ayrı bir görsellik katıyor. Ayrıca Ziga Kaplıcalar alanı, Özel Çevre Koruma Kurulu tarafından “termal alan” ilan edilir. 

Ziga Kaplıcalarının Faydaları

Eğer kaplıca ziyareti yapmayı planlıyorsanız kaplıcaların genel olarak faydalarını araştırıyor olabilirsiniz. Kaplıcalar;

  • Romatizmal hastalıklar
  • Metabolizma bozukluklar
  • Göz rahatsızlıkları 
  • Solunum yolu rahatsızlıkları
  • Egzama, sedef gibi cilt hastalıkları
  • Kadın hastalıklarına

karşı tedaviye destek olabilir. Bunların yanı sıra bel fıtığı, ameliyat sonrası yaşanan rahatsızlıklar, iltihap, stres, sinir bozukluğu gibi rahatsızlıkların tedavisine de yardımcı olabilir. Eğer siz de kaplıcaları denemek ve bu faydalarını kendinizde görmek istiyorsanız Ziga Kaplıcalarını tercih edebilirsiniz. Mineral açısından son derece zengin olan Ziga Kaplıcaları Aksaray gezilecek yerler ve tarihi mekanlar listesinde ziyaret etmenizi önerdiğimiz bir yer olur. Üstelik bu kaplıcalara sevdikleriniz ile kısa süreli veya uzun süreli gelip yenilenerek dönmeniz mümkün. Bu kaplıcalar sayesinde hem huzurlu bir tatil yapıp hem de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu mineralleri almasını sağlayabilirsiniz. Ziga Kaplıcaları psikolojik olarak da daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Termal oteller sayesinde konaklama sorunu yaşamadan kaplıcaların faydalarını yaşayabilirsiniz. Tabi eğer bir rahatsızlığınız var ise bu kaplıcalardan faydalanırken doktor bilgisi ile gitmek daha da yarar görmenizi sağlayabilir. Çünkü kaplıcaların etkisi herkes için aynı olmayabilir. Bazı kişiler bu kaplıcalardan kür yaparak düzenli bir şekilde yararlanırken bazıları ise daha kısa süreli bir tatile ihtiyaç duyar. Bu sebeplerden dolayı sizin kendi bedeninizi tanımanız ve kendinize yeterli olacak süre ile yöntemi bilmeniz gerekebilir. 

Ziga Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Bu kaplıcalara ulaşım hususi araçlarla yapılabildiği gibi servislerle de yapılabiliyor. Araçları olmayan kişiler, Ziga Kaplıcalarının bulunduğu köy olan Yaprakhisar Köyüne giden servislere binerek veya Ihlara Beldesine giden servislere binerek ulaşımı oldukça rahat bir şekilde sağlanabiliyor. Hususi aracı olan kişiler ise Aksaray merkezden yola çıkarak Güzelyurt güzergahında kolay bir şekilde Ziga Kaplıcalarına ulaşılabiliniyor. Yani Ziga Kaplıcaları ulaşım olarak son derece rahat bir yerde bulunuyor. Ayrıca kalacağınız yer için aratacağınız Ziga Kaplıcaları telefon numarası veya diğer Ziga Kaplıcaları iletişim adresleri üzerinden farklı konaklama yerlerine ulaşabilir beğendiğiniz yeri kolay bir şekilde rezervasyon yaptırarak konaklama sorununuza çözüm de bulabilirsiniz. 

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Ziga Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?