Zeytinli Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Zeytinli Hakkında

Edremit'te yeşil ormanlarının, doğal kaynaklarının korunduğu, denizin ve kumsalın güzelliyle bir bütünlük sağladığı bu eşsiz ortamı, huzuru bulacağınız yer Zeytinli...

M.Ö. 1400'lü yıllara uzanan tarihinde Truva-Bergama yolu üzerinde bulunduğu için bir çok baskıya uğramıştır. 1231 yılında Türk komutanı olan Yusuf Sinan tarafından ele geçirilmiştir. 1336 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1530 yılında Edremit'e bağlanan 95 köyden biri olmuştur. Kaynaklarda ismi Zeytünlü ve Zeytinlük şeklinde geçmektedir.

2005 yılından bu yana her yıl düzenlenen Rock festivalinin yapıldığı Zeytinli'de bir çok müzik severin buluşma noktası haline gelmiştir. Düzenli bir sahil yapısına sahip olan Zeytinli'nin denizi de temizdir. Bu yüzden gönül rahatlığı ile denizde serinleyebilirsiniz. Zeytinli köyüne giderek Sütüven şelalesini ve Hasanboğuldu göletini kesinlikle görmeniz gereklidir. Akçaya yürüme mesafesinde bulunan Zeytinli'den Akçay'a giderek burada bulunan eğlence mekanlarında dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

Akçay'a 2 km, Edremit'e 7 km mesafede bulunan Zeytinli'ye ilçeden kalkan vasıtalar ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Zeytinli Gezilecek Yerler

Zeytinli Otel Fiyatları

Zeytin ağaçlarını dört bir yanı çevrelediği Zeytinli'de huzur dolu bir tatil kapılarını aralayın. Zeytinli otelleri de kusursuz hizmet anlayışı ile misafirlerini ağırlamaktadır. Zeytinli otel fiyatları da her bütçe hitap etmektedir.

Akçay'a yaklaşık 15 dakikalık bir mesafede bulunan Zeytinli sınırları içerisinde ev sahipliği yaptığı incecik kumlu plajı ve tertemiz denizi ile tatilcileri cezbetmektedir. Zeytinli'ye tatil için gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde tesisler hizmet vermektedir. Büyük oteller ve yıldızlı otellerin yanı sıra bölgede daha çok küçük oteller hizmet vermektedir. Sayıca çok fazla olmaması ile Zeytinli otelleri yaz sezonunda tam doluluk oranına ulaşmaktadır. Bu sebeple haziran, temmuz ve ağustos aylarında Zeytinli otelleri kategorisinde hizmet veren tesislerde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönündedir.

Zeytinli otel fiyatları da yaz sezonunda yaşanan yoğunluğun da etkisi ile belli bir oranda artmaktadır. Tatil sezonunda yaşanan konaklama fiyatlarındaki artış erken rezervasyon imkanları ile ekarte edilebilmektedir.

Zeytinli otelleri için erken rezervasyon yaptırarak hem istediğiniz zaman aralığında tatilinizi rahatça geçirebilir hem de erken rezervasyon kampanyalarından yararlanarak konaklama bütçenizi de aşmamış olursunuz.

Zeytinli otelleri ve Zeytinli otel fiyatları bu sayfada tesislerin tüm ayrıntılı özellikleri ile listelenmektedir. Listelen bu tesisler arasından beğendiğiniz tesiste daha önce konaklamış olan misafirlerin yorumlarını okuyabilir, tesisle iletişime geçerek ön rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.