Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Vezneciler Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Vezneciler Günlük Daireler

Vezneciler için {{ (filteredHotels).length}} / 5 günlük kiralık dairede gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Vezneciler Günlük Daireler

İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Vezneciler semti Tarihi Yarımada'da yer almaktadır. Çevresinde geçmiş dönemlerden günümüze kadar uzanan tarihi yerler bulunmaktadır. Vezneciler günlük kiralık dairelerde konaklama yapan misafirler yakın çevredeki tarihi yerleri rahatlıkla gezebilmektedir.

Vezneciler semti ile İstanbul Yeni Havalimanı ile arasındaki mesafe yaklaşık olarak 40 kilometre, yani 45 dakikadır. Anadolu Yakası'nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı ile Vezneciler semti arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 45 kilometre yani 50 dakikadır.

Vezneciler semtinde bulunan günlük kiralık daireler bulundukları merkezi yerler sebebi ile konaklama yapan misafirlerin ulaşımı açısından kolaylık sağlamaktadır. 1+1, 2+1, 3+1 gibi çeşitli büyüklükte bulunan günlük kiralık dairelerde konaklama yapan misafirlerin kendilerini evlerindeymiş gibi rahat hissedebilmesi için tüm detaylar düşünülerek dekore edilmiştir.

Vezneciler semtinde bulunan Tarihi Vezneciler Hamamı günümüzde hala gelen misafirlerine hizmet vermektedir. Sultan ll. Beyazıt tarafından 1481 yılında inşa ettirilen hamam 1950 yılında restore edilmiştir. Gelen misafirlerine eşsiz bir tarihi atmosfer sunan Vezneciler Hamamı'nda birbirinden farklı hizmet paketleri sunulmaktadır.

Vezneciler Hamamı yakınlarında bulunan bir diğer tarihi hamam ise Acemoğlu Hamamı'dır. Celal Ağa Konağı'nda bulunan hamam merkeze yürüme mesafesinde yer almaktadır. Osmanlı zamanından yeniçeri olarak devşirilecek çocukların ve gençlerin yetiştirildiği kışlanın hamamıdır.

Vezneciler semtinin çevresinde bulunan Laleli Camisi, Beyazıt Camisi, Bodrum Camisi, Süleymaniye Camisi ve Mimar Sinan tarafından 1543-1548 yılları arasında yapılan Şehzade Mehmet Camisi semt merkezine yürüme mesafesindir. Tarihi dokularını kaybetmeden günümüze kadar gelmiş olan bu camiler ziyaretçilere halen açıktır.

Çok eski zamanlarda tel çektirme sanatı olarak geçen telkâri işçiliğinin icra edildiği yer olan Simkeşhane, Vezneciler semt merkezine sadece 500 metre uzaklıktadır. Evliya Çelebi'ye göre Fatih Sultan Mehmet'in ilk sikke darp ettirdiği yer olarak geçmektedir. Vezneciler günlük kiralık dairelerde konaklama yapan misafirler çevredeki tarihi kalıntılara kolaylıkla ulaşabilirler.

Çok eski ticaret merkezi olarak geçen ve kuyumcusundan dericisine kadar pek çok ticari eşyanın da bulunduğu Kapalı Çarşı semt merkezine yaklaşık olarak 750 metre uzaklıktadır. Vezneciler çevresinde bulunan tarihi semtlerde ve tarihi yapılarda vakit geçiren yerli ve yabancı turistler günün yorgunluğunu Vezneciler günlük kiralık dairelerde dinlenerek atabilirler.

Vezneciler semti çevre semtler kadar kolay ulaşımı olan bir yerdir. Toplu taşıma, özel araç ve taksiler ile ulaşıma müsait olan Vezneciler çevresi de yürüyerek keşfedilmeye müsait konumdadır. Vezneciler günlük kiralık daireler de her yere yürüme mesafesinde bulunduğundan dolayı son zamanlarda çokça tercih edilmeye başlanmıştır.

Neredekal.com sayfası üzerinden fiyat ve yorum detayları bulunan dairelerden kolaylıkla zevkinize ve ihtiyacınıza göre dairelere ulaşmanız çok kolaydır. Aynı zamanda bu sayfa üzerinden de tüm daire ve konaklama detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vezneciler Günlük Daireler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Vezneciler için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Vezneciler otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Vezneciler otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Şehzadebaşı, Yenikapı, Unkapanı, Topkapı, Sultanahmet, Sirkeci, Laleli, Kıztaşı, Kumkapı, Fındıkzade, Fatih Aksaray, Edirnekapı, Çemberlitaş, Balat semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.