Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Ulubey Kanyonu
Ulubey Kanyonu - Görsel 1
Ulubey Kanyonu - Görsel 2
Ulubey Kanyonu - Görsel 3
Ulubey Kanyonu - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ulubey Kanyonu Hakkında

Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olma özelliği taşıyan Ulubey Kanyonu, Uşak’ ta yer alıyor. Çevresi Ulubey Çayı ile çevrili olan kanyon, 45 km uzunluğa ve 50-170 metre derinliğe sahip. Ülkemizin keşfedilmemiş güzelliklerinden biri olan Ulubey Kanyonu, belli aralıklarla oluşan erozyonların toprağı aşındırması sonucu meydana gelmiş.

Ulubey Kanyonu, bölgedeki hava kirliliği dolayısıyla ne yazık ki turizme kazandırılamıyor. Etrafındaki derelerin temizlenmesinin ardından turizme açılması planlanan Ulubey Kanyonu, düzenlemelerin ardından yamaç paraşütü ve doğa turizmine açılması bekleniyor. Ancak 2015 yılında açılan cam teras, Ulubey Kanyonu’ na biraz hareketlilik kazandırmış.

Giriş ücreti 3 TL ve içerisinde büyük bir kafeterya bulunuyor. Korkutucu bir yüksekliğin üzerinde kurulmuş olan cam teras, Ulubey Kanyonu’ nun muhteşem manzarasını gözler önüne seriyor. Olur da bir gün yolunuz Uşak’ a düşerse eğer, Ulubey Kanyonu’ nu da görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Ulubey Kanyonu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör