Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Uşak Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler:

Uşak civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Uşak Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Köklü bir tarihe sahip olan Uşak, uzun bir keşif yolculuğu sunar gelen misafirlerine.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Uşak; müzeleriyle, kaplıcalarıyla, bedestenleriyle uzun bir keşif rotasıdır. Daha önce hiç görmediğiniz, hiç duymadığınız tarihi değerlere sahiptir. Konaklama seçenekleri için uygun Uşak otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Uşak’ta gezilecek yerler kadar yapılacak aktiviteler de mevcut. Yakın bir zamanda Uşak'a gitmeyi planlıyorsanız kendinize güzel bir yapılacaklar listesi hazırlamayı sakın unutmayın. İşte Uşak’ın tertemiz havasında gerçekleştireceğiniz aktiviteler:

Şehrin şifalı kaplıcaları birçok hastalığa iyi gelmektedir. Ulubey’deki Aksaz Kaplıcası, Göre Köyü’ne yakın bir konumda bulunan Örencik Kaplıcası ve Banaz’da yer alan Hamamboğazı Kaplıcaları gidebileceğiniz noktalar arasında. Dilediğiniz kaplıca bölgesine giderek termal suların tadını çıkarabilirsiniz.

Şehrin tarihi kalıntılarını ve müzelerini kesinlikle görmelisiniz. İnay Kervansarayı, Burma Camii, Blaundus Antik Kenti, Cimcim Çeşmesi, Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi’ne zaman ayırıp şehrin tarihine yakından tanık olabilirsiniz. Bu arada Uşak Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen Karun’un hazinelerini kesinlikle görmelisiniz.

Şehrin yöresel yemeklerini damağınızla buluşturmadan Uşak’tan ayrılmamalısınız. Katmer, bükme, tas kapama, tarhana çorbası denemenizi önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor. Zengin yemek kültürüne sahip olan Uşak’ta haşhaş sürmesi ve ciğerli bulgurun tadına bakmayı da sakın ihmal etmeyin.

Uşak’la bütünleşmiş olan eşme kilimlerden ve pelüş battaniyelerden mutlaka birer tane alın. Battaniyeler ve kilimler Uşak gezinizi size hatırlatan en güzel parçalar olacak.

Uşak Alt Bölgeleri

Banaz Otelleri
Daha fazla gör