Toros Dağları, Antalya mekan profili ve Toros Dağları hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Toros Dağları

0.0puan

Toros Dağları Tanıtımı

Akdeniz kıyıları boyunca paralel bir şekilde uzanan Toros Dağları, birçok sıra dağdan oluşmuş bir dağ zinciri konumundadır.

Tam bir doğal güzelliktir ve tam anlamıyla çevresindeki şehirlere, ilçelere, köylere, aynı zamanda Akdeniz kıyılarına ayrı bir çekicilik katmaktadır. Teke Yarımadasından Suriye sınırlarına kadar uzanıp Irak sınırına kadar giden Torosların en yüksek noktası 3767 metre olan Kızılcakaya zirvesidir. Batı Torosları; Bey Dağları, Katrancı Dağı, Akdağlar ve Geyik Dağları oluştururken; Orta Torosları Bolkar Dağları, Aladağlar, Tahtalı Dağları ve Akçalı Dağları oluşturmaktadır. Güneydoğu Torosları Malatya Dağları, Nurhak Dağları, Genç Dağları, Bitlis Dağları ve Akçalı Dağları oluşturur.

Uzun bir ömrün simgesi durumundadır Toros Dağları, Yaşlıdır fakat dinç ve dinamiktir. Bu dağların eteklerini güzelleştiren birbirinden güzel koylar, kalıntılar ve deniz çok çarpıcı yapar Torosları. Batı Toroslarda bulunan Termessos Antik Kenti sadece bir örnektir tarihi kalıntılarından ve daha saymakla bitirilemeyen yerlerle çevrilidir. Bitiremeyeceğiniz ve gezmeniz görmeniz gereken çok yer bekliyor sizi.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Antalya

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler