Karaman Merkez Otelleri

En iyi 12 otel, en uygun fiyatlar

Karaman Merkez Hakkında

Kendi küçük ama tarihteki yeri büyük olan Karaman, yıl içerisinde hem gezginlere hem de iş için gelenlere ev sahipliği yapmaktadır.

Karaman, İç Anadolu Bölgesi'nde yer almakta olup Akdeniz Bölgesi'ne de komşudur. Karaman'ın tarihi milattan önce 8000'li yıllara kadar uzanmaktadır. Bu kadar eskiye dayan tarihi ile Karaman ve çevresinde; yer altı şehirleri, mağaralar ve inanç merkezleri yer almaktadır.

Ünlü denizci Piri Reis 1465-1470 yılları arasında Karaman'da doğmuştur. Yunus Emre, Şeyh Edebali, Kazım Karabekir, Kemal Reis, Mevlana, Şair Ayni gibi pek çok ünlü Türk büyüğünü de yetiştirmiş bir şehirdir Karaman. Ayrıca Atatürk'ün dedeleri, anne tarafından Sofuzade Feyzullah ve baba tarafından dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi'nin Karamanlı oldukları Yrd. Doç. Dr. Ali GÜLER tarafından "Hemşehrimiz Atatürk" adlı tezle de ispatlanmıştır.

Eski adı Larende olan Karaman, ismini kurucusu olan Karaman Bey'den almıştır ve 1256 yılından bu yana bu ismi kullanmaktadır. Karamanoğlu Mehmet Bey, Türkçeyi beylik sınırları içerisinde konuşulacak tek resmî dil ilan etmiştir. Bu yönüyle Karamanoğulları, Türkçeyi resmi dil olarak kullanan Anadolu'daki ilk Türk beyliğidir. Karaman aynı zamanda Karamanoğulları Beyliği'ne de bir süre de başkentlik de yapmış bir şehirdir.

Karaman Merkez'den gezilip görülecek yerlere, tarihi yapılara, medreselere, camilere, tekkelere, mescitlere ve kümbetlere oldukça yakın mesafede yer almaktadır ve ulaşım açısından da oldukça rahattır.

Karaman Merkez'e ulaşım da oldukça kolaydır. Karaman Şehirlerarası Otobüs Terminali şehir merkezine yaklaşık 3 km mesafede yer almaktadır. Terminalden Karaman Merkez'e belediye otobüsleri, dolmuş ve özel taksiler ile oldukça rahat bir ulaşım vardır.

Tren garı ise Karaman Merkez'ine sadece 1 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu yakınlıktan dolayı da Karaman Merkez tren hattı Adana - Konya istikameti üzerindedir.

Karaman Merkez Gezilecek Yerler

Karaman Merkez Otel Fiyatları

İç Anadolu'nun Akdeniz ile bağlantı yolunda yer alan Karaman, beylikler dönemindeki kurucusu Karaman Bey'den almaktadır.

Karaman Merkez otelleri, kamu binalarına, bankalara, ünlü restoranlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Ayrıca Karaman Merkez otelleri hem iş hem de tatil için gelenlerin oldukça rahat edebileceği ve tercih edebileceği bir konumda yer almaktadır.

Ünlü denizci Piri Reis'in doğduğu toprak olan Karaman, adını beylikler dönemindeki hükümdarı Karaman Bey'den almıştır.

Karaman Merkez otelleri kategorisinde butik oteller, apart oteller, kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller gelen misafirlerini ağırlamaktadır. Karaman Merkez otelleri kategorisinde yer alan bu oteller içerisinden zevkinize ve bütçenize en uygun oteli seçerek rahat ve huzurlu bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Karaman Merkez otelleri her mevsim ilgi görmektedir. Yaz ayları ya da kış aylarında iş için gelenlerin ilk tercihi olan Karaman Merkez otelleri için tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanız yönündedir.

Karaman Merkez otelleri, otel fiyatları, otellerin fotoğrafları, konumları ve özellikleri bu sayfada listelenmektedir. Bu listeden tüm Karaman Merkez otellerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Karaman Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesis ile iletişime geçerek de ön rezervasyon da yaptırabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Karaman Merkez'de yer alan oteller kamu binalarına, bankalara ve hediyelik eşya ile alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Karaman Merkez, yaz ayları kadar kış aylarında da sıklıkla tercih edilen bir yer olmaktadır.

Karaman Merkez otel fiyatları ise yaz aylarında kış aylarına oranla daha belli bir miktar artmaktadır. Ayrıca kış aylarında özellikle de sömestr tatiline ve bayram tatillerine denk gelen haftalarda da Karaman Merkez otel fiyatları belli bir oranda yükselmektedir.

Karaman Merkez otel fiyatları tesislerin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmetlere göre de değişiklik göstermektedir. Karaman Merkez otel fiyatları tesislerin bulunduğu konuma, misafirlerinin rahatı ve huzuru için sunduğu olanaklara ve sağladığı hizmete göre farklılıklar göstermektedir.

Karaman Merkez otel fiyatları ve otelleri bu sayfada fotoğrafları, konumu ve ayrıntılı özellikleri ile listelenmektedir. Bu listeden beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otele mesaj atarak ya da 0850'li numarasını arayarak iletişime geçebilir ve istediğiniz zaman aralıklarına ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.