Tokat bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Tokat Aktiviteleri

Zengin mutfağıyla damaklarda ayrı bir yer edinen Tokat, yöresine ait her güzelliğiyle keyifli bir tatil olacak sizler için.Tokat Aktiviteleri

Zengin mutfağıyla damaklarda ayrı bir yer edinen Tokat, yöresine ait her güzelliğiyle keyifli bir tatil olacak sizler için.

Tokat'ta neler yapmalı, Tokat'ta nereler görülmeli, Tokat'ta nerelere gidilmeli sorularına bu sayfamızda yer vereceğiz.

Tokat yapılacak şeyler görülecek yerler listenizde ilk olarak şehrin birbirinden güzel yemeklerini keşfetmek olmalı. Ünlü Tokat kebabı, etli dolması, keşkek çorbası denemenizi önerdiğimiz lezzetlerin başında gelir. Yemek yediğiniz sırada Tokat şarabını ve Mahlep şarabını da denemenizi öneririz.

Daha sonrasında birbirinden güzel çarşılarını doyasıya gezebilirsiniz. Yazmacılar Çarşısı, Zurnacı Çarşısı ve Çarıkçı Çarşısı hediyelik eşyalarıyla beğeninizi kazanacak.

Şehrin el dokumalarının ve kumaşlarının sergilendiği köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Bir de Tokat'ta tahtalı baskı yazma almayı sakın unutmayın deriz.

Tokat'ın gezilecek yerleri arasındaki Latifoğlu Konağı'nı, Gökmedrese'yi, Ballıca Mağarası'nı, Hıdırlık Köprüsü'nü, Selemen Yaylası'nı, Dumanlı Yaylası'nı, Tokat Kalesi'ni ve Sulusaray Kaplıcası'nı mutlaka görmelisiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın