Tınaztepe Mağarası

  • Konya / Seydişehir
2.0puan

Tınaztepe Mağarası

Tarihi ve doğal güzellikleri harika bir uyum içerisinde sunan Konya, Mevlana Türbesi'yle, Sırçalı Medrese'siyle, İnce Minareli Medrese'siyle, Meke Gölü'yle en çok ziyretçi çeken şehirlerden biridir.

Konya'nın gezilecek noktalarından biri de Tınaztepe Mağarası'dır.

Tınaztepe Mağarası, Seydişehir ilçesinde bulunmakla birlikte 1650 metre uzunluğuna sahiptir. Aktif ve fosil bölümlerinde oluşan mağaranın fosil bölümünde beş göl bulunmaktadır. Bu beş göl ilkbahar aylarında botla geçilir. Sonbahar aylarında sular azalma gösterir ve aynı nokta yürüyerek geçilir. Mağaranın altında Tınaztepe Düdeni bulunmaktadır.

Tınaztepe Mağarası geziniz boyunca küçük ama etkileyici detaylar sunacak sizlere. Birçok turistin ilgisini çeken mağara aynı zamanda Kaptan Cousteau'nun Dünya Harikaları kitabında da yer almaktadır. Türkiyenin en büyük birinci mağarası, dünyanın ise en büyük üçüncü mağarası olan Tınaztepe Mağarası geziniz kesinlikle eğlenceli ve etkileyici bir yolculuk olacak.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
2
Tınaztepe Mağarası
Tınaztepe Mağarası
Seydişehir / Konya
Türkiye
Parkuru bayanlar ve çocuklar için elverişsiz

-

Boşa harcanmış vakit, ayrıca yürüme parkuru bayanlar ve çocuklar için elverişsiz ve güvensiz. İşletmesi özel Müzekart, vs. geçmiyor. Ücreti uygun ama bence gezen insanlara üzerine para vermek gerekir.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)