Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

En İyi Termal Oteller Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

En İyi Termal Oteller

En İyi Termal Oteller için {{ (filteredHotels).length}} / 10 gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.point == '10' ? hotel.point : parseFloat(hotel.point) }}
{{ hotel.turu }}
{{ hotel.location }} / {{ hotel.il_adi }}
{{ hotel.phone_label }} Rezervasyon İçin Arayın {{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı Tesisi Ücretsiz Ara Tesisi Ücretsiz Ara
Öne çıkan teklif
{{ generateDiscountPrice(price.discount, price.price ) }} {{ price.currency }}
-{{ price.discount | number:0 }}%
{{ price.price }} {{ price.currency }}
Tesis Fiyatı
Otel Fiyatı
Otel Web Sitesi
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
Diğer Fiyatları Göster

En İyi Termal Oteller

Sağlık turizminin kalbi Termal Tesisler

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kaplıcalardan insanoğlu yaklaşık 10.000 yıldır faydalanmaktadır. Sağlığa olan faydaları saymakla bitmeyen kaplıcalar üzerine kurulan Termal Tesislerde sağlık turizminin gelişimine paralel olarak ülkemizde de önem kazanmış ve hızlı bir şekilde büyüme, gelişme olmuştur.

Türkiye kaynak zenginliği açısından ciddi bir jeotermal kuşak üzerinde yer alıp, potansiyeli açısından dünyada 7. Sıradadır. Ülkemizde 1000’in üzerinde kaynak olup, bu kaynaklar üzerinde 200’den fazla termal tesis hizmet vermektedir.

Önceleri, mevcut sağlık şikâyetlerini gidermek için kapıları çalınan termal tesisler, şehir karmaşasından sıyrılıp hem ruh hem de beden yorgunluğunu atmak için tatilcilerin ilk tercih ettikleri işletmeler haline gelmişlerdir.

Sağlık kaynağı olarak gösterilen termal tesisler, güneyde deniz kıyısında hizmet veren tesislerin, deniz ve kum imkânları dışında misafirlerine sundukları tüm hizmetleri birebir işletmelerinde verir hale gelmişler bu da tatilcilerin farklılaşan beklentilerini karşılamaya yetmiştir.

Ülkemizin neredeyse tüm bölgelerinde kaynaklar bulunmaktadır. Bu kaynaklar üzerinde inşa edilen termal tesislerin niteliği ve kapasitelerine baktığımızda Bursa, Afyon, Denizli, Kütahya, İzmir, Yalova gibi şehirlerde Termal Tesislerin hızlı bir şekilde arttığı buna paralel olarak Termal Tesislerdeki hizmet kalitesinin, kaplıca hizmeti dışında kür ve spa merkezleri, buhar odaları, termal havuz, sauna, masaj gibi dünya standartlarında farklı hizmetlerde sunulmaktadır.

Tatil için güneşin, sıcaklığı ile bunalttığı günleri beklemeyin, termal tesisler yılın 12 ayı, tüm imkânları ile hem ruhunuza hem de bedeninize hizmet etmektedir.

Ülkemizdeki en iyi termal oteller, sağlık turizminin gelişmesine büyük katkı sağlarken ziyaretçilerine de tam bir şifa kaynağı oluyor.

Kaynak bakımından zengin olan bölgelerde oldukça yaygın olarak hizmet veren termal oteller, gerek ruh gerek beden sağlığı açısından sağladığı faydalar ile ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde sayısı 1000’i aşan kaynağın üzerinde konumlanan bu tesisler konuklarına her daim aradığı hizmet kalitesini sunmayı amaçlamaktadır. Bu sebeple yoğun geçen bir yılın ardından tüm stresinden arınıp tamamen gevşemek isteyen ziyaretçiler en iyi termal otelleri karşılaştırarak hayalini kurduğu tatile ulaşması ülkemizde oldukça kolaydır.

En iyi termal oteller vücudumuzdaki çeşitli hastalıklara iyi gelebilmektedir. Kadın hastalıkları, solunum sistemi, cilt, kas ve iskelet sistemi bu rahatsızlıkların yalnızca bir kısmıdır. Tüm bunların yanı sıra bu tesisler gevşemek isteyen ziyaretçiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Klasik bir seyahatten farklı olması da bu tesislerin yepyeni bir deneyim arayışında olanlar tarafından da tercih edilme oranını arttırmaktadır.

En iyi termal oteller oda-kahvaltı, tam pansiyon, yarım pansiyon ve her şey dahil gibi farklı konseptlerde hizmet verebilmektedir. Bu tesisler özellikle kışın ara tatillerde çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin etkisiyle geneli minik misafirlere uygun olarak tasarlanmıştır. Pek çoğunda çocuk oyun alanları ve açık ya da kapalı çocuk havuzu bulunabilmektedir.

En iyi termal oteller genellikle her şey dahil konseptte hizmet veren büyük oteller ile benzerlik göstermektedir. Yemekler açık büfe olarak servis edilmekte ve lüks bir hizmet arayışındakilere hitap etmektedir. Tesislerde SPA, sauna, hamam, termal açık-kapalı havuz ve masaj gibi hizmetler bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra bazı otel odalarında özel termal su ve jakuzi gibi özel olanaklar mevcuttur.

Siz de termal tatil öncesinde kış döneminde fiyatlarında artış görülen bu tesisler hakkında sitemiz üzerinden fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun otel iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

En İyi Termal Oteller Hakkında Sıkça Sorulan Sorular