Taşyaran Vadisi
Taşyaran Vadisi - Görsel 1
Taşyaran Vadisi - Görsel 2
Taşyaran Vadisi - Görsel 3
Taşyaran Vadisi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Taşyaran Vadisi Hakkında

Uşak’ a bağlı Yenişehir Köyü’ nde yer alan Taşyaran Vadisi, il merkezine 45 km mesafede ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen vadi özellikle bahar aylarında suyunun yükselmesi ile görülesi bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle vadi asıl ziyaretçilerini bahar aylarında ağırlamaktadır.

Yöre halkı ise yaz, kış, bahar fark etmeden hafta sonlarını değerlendirmek için her daim vadiyi ziyaret etmektedir. Su, çakıllar ve rüzgar tarafından aşınan kayaların ilginç şekiller oluşturduğu Taşyaran Vadisi ülkemizin sahip olduğu değerli doğal güzelliklerden biridir.

Bugün tabiat parkı olan vadide piknik alanları, seyir terası, kafe, büfe, tuvalet gibi ihtiyaçlarınıza yönelik pek çok işletme yer almaktadır. Özellikle piknik yapmak isteyen ziyaretçiler hafta sonlarını tercih etmektedir. Tüm bunların yanı sıra vadide bol bol doğa yürüyüşü yapabileceğiniz 2, 5 km’ lik bir yürüyüş rotası yer almaktadır.

Taşyaran Vadisi ziyaretinizin ardından Uşak’ ta yer alan Uşak Bedesteni, Ulubey’ de yer alan Blaundos Antik Kenti ve Aksaz Kaplıcası gibi durakları da seyahat planınıza dahil edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Taşyaran Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör