Tahtalı Göleti

+ 5 Fotoğraf
2.3/5
Ortalama
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Tahtalı Göleti Hakkında

Türkiye’nin tabiat güzelliklerinden birini oluşturan Tahtalı Göleti, doğa tutkunları için adeta seçilmiş bir yerdir. Kocaeli il sınırlarında olan göletin piknik alanları ve çevresindeki bulunan tarihi kalıntılarla yeni keşfedilmeye başlanmıştır. Daha henüz fazla kişi tarafından bilinmeyen bakir kalmış bu doğal güzelliği ilk keşfedenlerden biri siz olabilirsiniz. İzmit içerisinden Bağçeşme’ye doğru yola çıktığınızda birçok tarihi eser göreceksiniz. Üçtepeler Köyü girişine geldiğinizde sizi İzmit’in kurucusu Kral Nicomedes’in mezarının içinde olduğuna inanılıp kazılmış bir tümülüs karşılayacak. Üçtepeler Köyü’nü gezdikten sonra Türkiye’nin 6 büyük göletinden biri olan Tahtalı Göleti’ne varmış olacaksınız. Yeşillikler arasında, balıkları bol olan Tahtalı Göleti’ne TEMA Vakfı’nın da çalışma alanlarından biridir. Fıstık çamı ve süs ağaçlarının arasında, muazzam bir manzaraya hakim olan gölette vakit geçirmek ruhunuzu dinlendirecek. Tahtalı Göleti\’ni gezip çevresini keşfettikten sonra Kocaeli’ndeki diğer keşif alanlarınıza Kuzu Yaylası’nı, Beşkayalar Tabiat Parkı’nı, Bağırganlı\’yı, Eskihisar Kalesi\’ni ve Darıca Kalesi’ni de ekleyebilirsiniz. Kocaeli için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Kocaeli otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

2.3/5
Ortalama
4 değerlendirme
Tahtalı Göleti
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
08.03.2020
Canan Parlar
Biz de gittik
Biz de gittik. Tesis yok. Tamamen bakir. Piknikçilerin çöpleri çoktu. Biz yanımızda götürdüğümüz yiyecekleri de kara sinekten yiyemedik. Şöyle bir dolaşıp çıkılacak bir yer fazlası yok bence.
4/5 Mükemmel
20.08.2017
SERDAR ATLI
Sakin bir yer
Piknik amaçlı gittik. Güzel, sakin bir yerdi. Gölün etrafında balık tutan insanlar güzel manzara oluşturuyor.
4/5 Mükemmel
20.08.2017
SERDAR ATLI
Sakin bir yer
Piknik amaçlı gittik. Güzel, sakin bir yerdi. Golün etrafında balık tutan insanlar güzel manzara oluşturuyor.
1/5 Kötü
31.07.2016
Misafir
Piknikçiler ne kadar çöp varsa atmışlar
Geçen hafta sonu gittik... Piknik amaçlı. Göl çevresi tam bir mezbelelik olup çıkmış... Pislikten geçilmiyor... Çöplük kelimesinin birebir karşılığı Tahtalı Göleti’dir. Gelen piknikçiler ne kadar çöp varsa atmışlar. Aklınıza gelebilecek her türlü çöp var. Şişeler, plastikler, torbalar, kutular, çocuk bezleri, vs. vs... yazık. Bu güzel gölden ne istediniz be... Utandım. Misafirim de vardı. İnanın utandım insanlığımdan...

Konum

Haritada gör