Sur Ocakbaşı Fatih

 • İstanbul / Fatih
 • İtfaiye Caddesi No:27/1
6.0puan

Sur Ocakbaşı Fatih

Kurulduğu ilk günden itibaren siz değerli müşterilerimize daima kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiş olan Sur Ocakbaşı, mutfağındaki hijyen, mükemmel servis anlayışı ve hizmet kalitesi İle hizmet vermeye devam eden Sur Ocakbaşı doğadan gelen lezzet sloganı ile kaliteli ürün ve kaliteli hizmetle sunma anlayışı ile hizmet vermekte olup, İstanbul Fatih semtinde hizmet vermektedir. Etlerini ve diğer malzemelerini günlük olarak Diyarbakır'dan gelmektedir.

İş dünyasının değerli iş adamlarını bir araya getiren, iş yemekleri, grup yemeklerinin yanında aileniz ile birlikte baş başa güzel bir yemek yeme imkanı sunan Sur Ocakbaşı, ünlülerinde uğrak yeri olmuştur.

Kurulduğumuzdan bu yana birçok müşterimiz aynı soruyu soruyor. Her seferinde aynı lezzet, aynı hijyen, aynı güler yüz… Sur Ocakbaşı'na her gelişinizde favoriniz olan tatları aynı tatlarda bulabilirsiniz.
4 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • Puana Göre Listele
 • En Faydalılar
4
10
Sur Ocakbaşı Fatih
Sur Ocakbaşı Fatih
Fatih / İstanbul
Türkiye
Mükemel, tadı hala damağımda

-

Selam tüm Sur Ocakbaşı elemanları. Elinize sağlık. Müthiş yemekleriniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
2
Sur Ocakbaşı Fatih
Sur Ocakbaşı Fatih
Fatih / İstanbul
Türkiye
Ramazan ayında asla gidilmemeli

-

İlk gittiğimde gerçekten çok etkilenmiştim. Bugün arkadaşımı alıp oraya götürmek istedim. Önceden telefon ile arayıp rezervasyon yaptım iki kişilik, özellikle cam kenarı olacak diye belirtmeme rağmen gittiğimde cam kenarına iki kişilik masa yok dediler. Biz ta Yeşilköy'den gelmişiz, e bir de Ramazan ayındayız, geri dönemedik, mecburen oturduk. Sonrası da olaylar gittikçe kötüleşti ve bir Diyarbakırlı olarak arkadaşa da rezil olduk tabii. 1- Çorba soğuk geldi. 2- Ayran çok sulu ve köpük kesinlikle yoktu. 3- İstemediğimiz ve asla dokunmadığımız halde çiğköfte masaya bıraktılar, sonra da 5 lira hesaba eklediler. 4- Sıcak pide yerine önceden kalmış masadaki poşet içindeki ekmekleri yemek zorunda kaldık. 5- Kesinlikle servis çok zayıf. 6- Tek ümidimiz olan sur kebap da soğuk gelince arkadaşa iyice rezil olduk. 7- Künefe fena değildi. Gelen hesap da 87 lira. Ben de Diyarbakırlıyım, normalde kötülemezdim ama bu seferkinin telafisi sanırım yok ve kesinlikle Diyarbakırlılar'ın tanıtımı adına bence durum derhal düzeltilmeli. Yeterli eleman alınmalı, müşteri sayınız arttı, kaliteniz de bu oranda düşmemeli. Ben şahsen tekrar gitmeyi düşünmüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
6
Sur Ocakbaşı Fatih
Sur Ocakbaşı Fatih
Fatih / İstanbul
Türkiye
Sur tatlısı mutlaka denenmeli

-

Daha iyisini yediğim için mükemmel diyemem. Lezzet puanlaması yapsam haklarını da yemem; orta sınıfın üstüdür.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
6
Sur Ocakbaşı Fatih
Sur Ocakbaşı Fatih
Fatih / İstanbul
Türkiye
Doğu Mutfağı

-

Tavsiye üzerine gittik, sanırım ünlü gurmelerin programlarında ve bazı gazetelerde de çıkmış. Semt zaten değişik bir yer, bir nevi küçük güneydoğu, şarküteriler, diğer gıda dükkanları restoranlar hep doğu motifli. O açıdan Diyarbakır pazarında geziyormuş gibi hissediyorsunuz. Sur Ocakbaşı'nın dekoru ile ilgili çok da farklı bölgeyi hatırlatan bir şey yok öncelikle onu belirteyim, hatta çok da konforlu olmadığını, mütevazi bir yer olduğunu da ekleyeyim. Yemeklere gelince, mekanın en ünlü yemeği Büryan kebabı olduğu için ondan söyledik, yanında da ciğer ve ayran aldık. Etin tadı çok güzel, aromasını hissedebiliyorsunuz fakat ben nedense ciğer kebabını daha çok beğendim, bir de çevremizdeki herkes saç kavurma yediği için o da aklımızda kaldı, bir dahaki sefere de onu yiyeceğim. Etlerin dışında kesinlikle önereceğim şey ayran ve de sur tatlısı, tatlıyo bir kere denemeden sakın gitmeyin. Fiyatlardan bahsetmek gerekirse büryan kebabı sanırım 14 tl idi ciğer de 12 tl gibi birşeydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)