Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Süleymaniye Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Süleymaniye Günlük Daireler

Süleymaniye için {{ (filteredHotels).length}} / 9 günlük kiralık dairede gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Süleymaniye Günlük Daireler

Günümüzde birçok tarihi ve turistik bölgeyi sınırları içerisinde barındıran Süleymaniye, Osmanlı döneminde önemli bir ticaret ve bilim merkezi olarak geçmekteydi. İstanbul Fatih ilçesinde bulunan semtte talebi karşılayacak Süleymaniye günlük kiralık daireler ve evler bulunmaktadır.

Süleymaniye semti adını Kanuni Sultan Süleyman tarafından 16. yüzyılda Mimar Sinan'a yaptırılan Süleymaniye Cami ve Külliyesi'nden almıştır. Süleymaniye semti sadece Osmanlı döneminden değil Bizans döneminden de izler taşımaktadır.

Süleymaniye semtinde çok sayıda tarihi türbe, cami ve hamamlar bulunmaktadır. Bu sebeple çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlayan semtte turistlerin ev konforu aramalarından dolayı konaklama için son zamanlarda Süleymaniye günlük kiralık daireler tercih edilmeye başlanmıştır.

Semtin adını aldığı Süleymaniye Camisi ve Türbesi bölgenin sembolü olarak geçmektedir. Bunun dışında Kanuni Sultan Süleyman'ın ölümünden sonra oğlu ll. Selim tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Kanuni Sultan Süleyman Türbesi ve 1558 yılında Hürrem Sultan tarafından Hürrem Sultan Türbesi de semtin en önemli tarihi simgelerindendir.

1520-1566 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman'ın Mimar Sinan'a yaptırmış olduğu Süleymaniye Hamamı halen işlevini sürdürmektedir. İstanbul'un en önemli tarihi ve kültürel varlıklarından olan hamam, kadın ve erkekler aynı anda girebildiği tek hamamdır. Süleymaniye günlük kiralık dairelerde konaklama yapan misafirlerin sıklıkla tercih edebileceği tarihi hamam ulaşım açısından çok merkezi bir alanda yer almaktadır.

Süleymaniye semtinde ayrıca 1940 yılında restore edilen Mimar Sinan Türbesi bulunmaktadır. 12. yüzyılda bir manastır olarak inşa edilmiş olan ve dönemde Pantokrator Manastırı olarak geçen Molla Zeyrek Cami, Ayasofya'dan sonra dünyanın ikinci Bizans yapısı olarak geçmektedir.

Tıp Medresesi, Salis-Rabi Medresesi, Evvel-Sani Medresesi, Darülhadis Medresesi, çeşmeler, mescitler semtte bulunan kültürel ve tarihi mirasların arasında yer almaktadır. Çok eski tarihi olan Süleymaniye semti gelen tüm yerli ve yabancı turistleri muhteşem bir tarih ile sarmaktadır.

Süleymaniye günlük kiralık daireler merkeze çok yakın alanda konumlanmaktadır. Bu sebeple tüm bu tarihi ve kültürel mirasların kolaylıkla gezilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca semtte bulunan ve çok sayıda aslına uygun Süleymaniye evlerinin ve tarihi yapıların bulunduğu Ayrancı Sokak çevresinde bulunan günlük kiralık dairelerde konaklama yapan misafirler tarihi yapılarla iç içe zaman geçirebilmektedir.

Fatih ilçesinde bulunan Süleymaniye semtine İstanbul'un diğer ilçelerinden ulaşım oldukça kolaydır. Toplu taşıma, özel araç ve taksi ile ulaşım kolaylığı vardır. Ankara merkez ile arasındaki mesafe yaklaşık olarak 440 kilometre, yani 5 saat 30 dakikadır.

Süleymaniye günlük kiralık daire fiyatlarına bu sayfa üzerinden detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Neredekal.com web sitesinin ayrıcalıklarından faydalanıp daha önce konaklama yapan misafirlerin yorumları ile istediğiniz daire tipini daha kolay ve doğru şekilde bulabilirsiniz.

Süleymaniye Günlük Daireler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Süleymaniye için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Süleymaniye otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Süleymaniye otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Şehzadebaşı, Yenikapı, Unkapanı, Topkapı, Sultanahmet, Sirkeci, Laleli, Kıztaşı, Kumkapı, Fındıkzade, Fatih Aksaray, Edirnekapı, Çemberlitaş, Balat semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.