Süleymaniye Otelleri - Otel Fiyatları

En iyi 4 otel, en uygun fiyatlar

Süleymaniye Hakkında

Geçmişin günümüzde yaşamaya devam ettiği yer Süleymaniye.

Süleymaniye, tarihi başkent İstanbul'un yine buram buram tarih kokan ilçesi Fatih'te yer alan semtidir. Osmanlı İmparatorlu döneminde İstanbul'un bilim ve ticaret merkezlerinden olan bölge, günümüzde Bizans ve yine Osmanlının en değerli tarihi eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Birçok farklı kültürün kavşak noktasında bulunan İstanbul'un üçüncü tepesindeki Süleymaniye'nin ön önemli yapılarından biri Süleymaniye Camii ve Külliyesi'dir. Süleymaniye ev sahipliği yaptığı bu kadar çok tarihi değer ile yerli ve yabancı turistlerin, İstanbul'a iş için gelenlerin ilgi odağı olmaktadır.

İstanbul'un kültür ve turizm mekanı olan Süleymaniye, kuzeyde Demirtaş, kuzeybatıda Hoca Gıyasettin, batıda Molla Hüsrev, güneyde Beyazıt, doğuda Mercan mahalleriyle komşudur.

Süleymaniye Camii çevresindeki leziz mi leziz kuru fasulye yapan restoranlar oldukça ünlüdür. Ayrıca yine cami çevresinde yer alan kafeler harika bir Haliç manzarasına da sahiptir.

Süleymaniye ulaşım açısından da oldukça kolay ve rahat bir ağa sahiptir. Gerek toplu taşıma ağı olsun gerekse de karayolu bağlantısı olsun oldukça rahattır.

Süleymaniye semti, adını 16. yüzyılda Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Süleymaniye Camii ve Külliyesi'nden almaktadır. Caminin yapımına dair birçok efsane de rivayet edilmektedir. Bu görkemli ve mimari şaheser çevresinde semt gelişip yerleşime açılmıştır.

Süleymaniye Gezilecek Yerler

Süleymaniye Otel Fiyatları

Osmanlı'da İstanbul'un bilim ve ticaret merkezlerinden olan bölge, günümüzde tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Tarihle iç içe olmak isteyenler ise konaklamada Süleymaniye otelleri kategorisini tercih ediyor.

Süleymaniye ev sahipliği yaptığı bu kadar çok tarihi değer ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Bu ilgi ile İstanbul'a gelen gezginler konaklamada da Süleymaniye otelleri kategorisinde yer alan tesisleri tercih etmektedir.

Süleymaniye otelleri ve Süleymaniye otel fiyatları bu sayfada fotoğrafları, konumları, iletişim bilgileri ve özellikleri ile listelenmektedir. Bu listeden tüm Süleymaniye otelleri ve Süleymaniye otel fiyatları ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Hatta bu sayfada yer alan listeden beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Süleymaniye oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Süleymaniye otelleri merkezi konumu ve tarihi dokuya olan yakınlığı ile tüm yıl gelen turistler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşmaktadır. Bu sebeple sizler de ileri tarihli bir konaklama dahilinde Süleymaniye otelleri kategorisinde yer alan tesislerden birine erken rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Erken rezervasyon yaptırarak hem ekonomik Süleymaniye otel fiyatlarından yararlanabilir hem de dilediğiniz zaman diliminde dilediğiniz odada konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Süleymaniye Otel Yorumları

10

Otel Nayla

Mücâhid SOFUOĞLU - 16 Kasım 2019, Cumartesi 10:06

Tam bir aile oteli

Tam bir aile oteli. Temiz ve güvenilir bir yer. Açık büfe kahvaltısı çok mükemmel. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir konaklama yeri. İstanbul'un tam kalbinde, ulaşım sorunu da yok. Yani gayet şahane.

5

Büyük Hamit Hotel

Yusuf - 4 Kasım 2019, Pazartesi 08:28

Breakfast was good

Everything in hotel is old style. Room and bath were not clean. Breakfast was good.

10

Sümbül Efendi Camii ve Tekkesi

Nevzat Çetin - 26 Ekim 2019, Cumartesi 23:57

Küçükken mutlaka ziyaret ederdim

Küçükken Koca Mustafa Paşa pazarına giderken türbenin yanından geçer ve türbeyi mutlaka ziyaret ederdim. Sümbül Efendi Hazretleri'nin mezarının içindeki ağaç beni her seferinde etkiler uzun uzun bu ağaca bakardım. Sanki bu ağaç Sümbül Efendi ile bütünleşmiş gibiydi. Allah şefaatine bizleri de nail etsin inşallah. Ortamın ve insanların bu kadar bozulduğu bu zamanda bu mübarekler bize insan olmayı bir nebze olsun hatırlatıyorlar.

1

Angels Garden Hotel

Esra uslu - 26 Ekim 2019, Cumartesi 18:50

Tavsiye etmiyorum

Kötü bir otel otel. Dik bir yokuşta 10 dk mesafe ile düzlüğe çıkılıyor. Klimalar çalışmıyor. Kahvaltısında bozuk yiyecekler var. Tavsiye etmiyorum.

10

Mati Hotel

Pınar Ünlü - 22 Ekim 2019, Salı 12:49

Konumu çok iyi

Her şeyden önce otelin konumu işimi çok kolaylaştırdı. Metroya yakın oluşu ve etrafında banka ve eczane gibi kolayca ulaşabileceğimiz önemli yerlerin de olması ayrıca avantaj. Otel de güzel ve temiz. Çalışanlar gayet güler yüzlüydü.

10

Atıf Efendi Kütüphanesi

SELMAN KAYACI - 11 Ekim 2019, Cuma 17:27

Çok güzel bir kütüphane

Çok güzel bir kütüphane. personel güler yüzlü. Kütüphanede sınırsız Wi-Fi ve çay var. Ancak kapıda zile basıp güvenlik kapıyı açar ve içeri girebilirseniz...

10

Mirilayon Hotel

Nihat - 24 Eylül 2019, Salı 18:02

Personelleri güler yüzlü

Güzel bir otel. Personelleri güler yüzlü ve ilgili. Ulaşım açısından güzel bir yerde.

10

Hotel Gedik Paşa Konağı

barış ufuk - 24 Eylül 2019, Salı 11:00

Her yönüyle mükemmel

Her yönüyle mükemmel bir otel. Odaları geniş ve ferah. Sabah kahvaltısında bir tek kuş sütü eksikti diyebilirim. Birçok otele göre servis ve hizmet konusunda çok iyiler. Çalışanları çok cana yakın ve yardımseverler her konuda. Herkese tavsiye ederim.

10

Bozdoğan Kemeri

Celal Gunay - 9 Eylül 2019, Pazartesi 18:32

Gezebilirsiniz

16 Mart Şehitler Caddesi'nden Bozdoğan Kemeri'ne çıkıp gezebilirsiniz. Hürrem Sultan'ın çıplak ayakla gezdiği gibi.

10

Süleymaniye Hamamı

Kanan pektas - 27 Ağustos 2019, Salı 23:29

Giriş ücreti ne kadar

Giriş ücreti ne kadar ve yeriniz nerede? Soyunma odalarınız ayrımı? Sadece yıkanma ücreti ne kadar?