Sudüşen Şelalesi

  • Yalova / Termal

Sudüşen Şelalesi

Yalova'nın değerli parçalarından biri olan Sudüşen Şelalesi, Termal ilçesinin sınırları içinde bulunmaktadır.

Doğal bir güzelliğin tam ortasında sadece yanınızda bulunan önemli insanlarla eğlenceli vakitler geçirmek için fazlasıyla çekicidir. Konuklarına sunduğu piknik alanlarında yeşil doğanın içerisinde, şelalenin tatlı mırıltısı eşliğinde bir şeyler atıştırırken aynı zamanda ruhunuzun dinlendiğini fark edeceksiniz.

Günübirlik bir gezi düzenleyip kendinize bir gün olsun izin vermek size oldukça iyi gelecek. Telefonunuzu da kapatmakta fayda var; çünkü siz harika bir doğada vakit geçirip bol fotoğraf çekerken bu keyifli zamanlarınızı kimse bölmesin. Bu arada Delmece Yaylası ve Armutlu Kaplıcaları'da Yalova'da görülmeye ve yaşanmaya değer yerlerden biridir.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
Sesi bile dinlendiriyor
10

-

İnanılmaz güzel bir yer. Giderken yollar biraz daha iyi olabilir. Ama gittiğine değecek bir yer. Su o kadar güzel akıyor ki, sesi bile dinlendiriyor sizi. Şelaleden akan coşkulu su yağmur damlacıkları gibi iniyor üzerinize. Birkaç fotoğraftan sonra çok güzel demlenmiş bir çay ve 2 tane şirin teyzenin el emeği peynirli ve patatesli gözlemeyi yedikten sonra suyun ve çevrenin bakirliğinin tadını çıkarıyorsunuz. Hava ço.. Devamını Göster

13
Ben hayal kırıklığı yaşadım
10

-

Yollar bir yerden sonra çok bozuk. 6-7 km bozuk yolda gitmek zorundasınız. Gittiğiniz zaman da değecek bir yer olmasını umut ediyorsunuz ama ben hayal kırıklığı yaşadım. Bence o kadar yol yani eziyete değmez.

13
İnsanı mest ediyor
6

-

Gezilip görülmesi gereken bir yer bence. Yolları yer yer bozuk ama ormanlar insanı mest ediyor. Şelalenin önünde oturanlar koyulmuş. Duyun içinde ayaklarınız suda oturuyorsunuz. Ücretli olması düşündürücü yalnız. Yiyeceğinizi kendiniz getirseniz bile ücret karşılığı oturabiliyorsunuz.

13
Çok değişik atmosfer
10

-

Harika bir yer, rabbim ne de güzel yaratmış. Çok değişik atmosfer, herkesin görmesini tavsiye ederim. O yazın sıcağında suyun buz gibi olması da bir bambaşka...

13
Yolları çok kötü
2

-

Yolları o kadar kötü ki hiçbir şey için o yollara girmeye değmez, belediye bu kadar çok gidilen yere niye bir yatırım yapmaz ki!

13
Tehlikeli yollarda gitmeye değmez
6

-

Şelale nedir hepimiz biliriz. Hiç o zorlu ve tehlikeli yollarda gitmeye değmez...

13
Çok beğendim
7

-

Bir yeri görmeye giderseniz beklentiniz yüksek olur ve hayal kırıklığı yaşarsınız. Manavgat Şelalesi bile ben de hayal kırıklığı yarattı sırf bu yüzden. Ben şans eseri gittim oraya ve çok beğendim. Beklenti düşük ise memnuniyet yüksek olur. ;)

13
Hayal kırıklığı yaşadım
2

-

Küçük çocuğu olan aileler için yazıyorum bu yorumu. Çektiğiniz yola değmez. Benim için gidilmesi gereken bir yer değil. Güzellik göreceli ama ben hayal kırıklığı yaşadım.

13
Tam bir hayal kırıklığı
2

-

O kadar yol gittikten sonra tam bir hayal kırıklığı. Karadeniz'de niceleri var.

13
Cennetten bir köşe
10

-

Dün şelalenin oradaydık. Gitmeden önce diğer yorumları okuduk ve gidip gitmeme konusunda gel git yaşadık. İyi ki de gitmişiz. Bu kadar güzel bir manzara, bol oksijen, tertemiz su ve el değmemiş bir doğa... Yemyeşil oksijen deposu orman içinde gözünüzü açamıyor, sanki nefes alamıyorsunuz... Mükemmel bir yer. Mutlaka görmelisiniz. Cennetten bir köşe burası.

13
Orhan Özet tarafından...
10

-

Yalova'dan Üvezpınar'a kadar toplu taşıma olmasına rağmen, bu yerleşim yerinden sonra kendi imkânlarınızla Sudüşen Şelalesi'ne varabiliyorsunuz. Şelalenin hemen başına gelince bedava araçların kalabileceği bir boşluk açılmış olup güvenlik görevlisi bulunmamaktadır. Şelaleye giriş 1 TL olup içeriye yiyecek ve içecek sokmak isteyenlerden 10 TL istenmektedir. İçeride çok uzun bir süre geçirilmesi mümkün olmayan tesise .. Devamını Göster

13
Sudüşen Şelalesi
10

-

Şelale normal, güzel bir şelale fakat şelaleye gitmek için uzun uçurumlu yolları göze almanız gerekiyor. Şelaleye dağların arasında bir yanı sürekli uçurum olan 4-5 kilometrelik yolu kullanarak varabilirsiniz ve maalesef dönüşte de aynı yolu kullanmak zorundasınız. Ters yönden gelen iki aracın yolda karşılaşması sürücüleri zor duruma sokabiliyor. Bu yolu göze alamayanların şelaleye gitmemesini veya şelaleye giden to.. Devamını Göster

13
yunus tarafından...
10

-

Yalova Merkez'den Sudüşen Şelalesi'ne toplu taşıma aracı bulunur mu? Şimdiden teşekkür ederim.