Yalova bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Yalova Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Doğanın en güzel renklerini üzerinde çok güzel bir elbise gibi taşımasını bilir ve her mevsim bambaşka güzellikler sunar Yalova. Marmara’nın en güzel kıyılarından birine sahiptir ve kıyı turizmi, av turizmi, termal turizmi, doğa turizmi açısından önemli bir liman kentidir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Yalova Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 15 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Sudüşen Şelalesi

"Sesi bile dinlendiriyor"

"Ben hayal kırıklığı yaşadım"

7.4

Misafir yorumu

13 yorum

Erikli Yaylası

"Şelale yolu muhteşem"

"Yolu çok güzel olmuş"

8.5

Misafir yorumu

9 yorum

Yürüyen Köşk

"Piknik yapmak"

"yuruyen kosk"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Mawish Beach Club

"İlgi, kalite, lezzet"

"Çınarcık'ta denize girmek için ideal"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Üvezpınar

"Mükemmel bir yer"

"Giriş paralı"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Delmece Yaylası

"Umduğumuzu bulamadık"

"Delmece Yaylası"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Erikli Şelalesi

"Süper"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Karaca Arboretumu

"Rehber eşliğinde gezilirmiş"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Armutlu Kaplıcaları

"Çok güzel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Yalova Tarihi Mekanlar

Doğanın en güzel renklerini üzerinde çok güzel bir elbise gibi taşımasını bilir ve her mevsim bambaşka güzellikler sunar Yalova. Marmara'nın en güzel kıyılarından birine sahiptir ve kıyı turizmi, av turizmi, termal turizmi, doğa turizmi açısından önemli bir liman kentidir.
Özellikle son yıllarda şehrin ününü ülke sınırlarına taşıyan Termal kaplıcaları ve Armutlu kaplıcaları Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun sağlık, şifa ve dinlence merkezi haline gelmiştir. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı bu cennet bölgeyi gezmeye karar verdiyseniz sizin için hazırladığımız Yalova gezilecek yerler listemiz de yanınızda olsun... Konaklama seçenekleri için uygun Yalova otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kaplıcalar: Yalova ünü ülke sınırlarını aşan kaplıcaları ile meşhurdur. Sizde yılın yorgunluğunu atmak, şifa bulmak ve dinlenmek istiyorsanız tüm sene boyunca hizmet veren Yalova Kaplıcaları emrinize amade. Armutlu Kaplıcaları ve Yalova Termal Otellerinde konaklayabilirsiniz.

Doğal Güzellikler: Tabiat Ana'nın özenerek yarattığı doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor Yalova ve çevresi. Yemyeşil ormanları, masmavi denizi, şelaleleri, yaylaları ve zeytin bahçeleri ile özellikle bahar aylarında ünlü bir ressamın tablosundan fırlayıp gelmiş gibi büyülüyor insanı. Erikli Şelalesi, Sudüşen Şelalesi ve Delmece Yaylası Yalova'da görülmesi gereken güzelliklerin başında geliyor.

Tarihi Eserler: Tarihi eserler bakımından çok zengin olmayan Yalova'da; Kara Kilise, Açık Hava Müzesi ve Yürüyen Köşk'ü görmenizi öneririz.

Plajlar: Birçok tatilci Yalova'nın şirin mi şirin ilçesi Çınarcık'taki birbirinden renkli plajları tercih ediyor. Marmara'nın Bodrum'u olarak da bilinen ve özellikle sıcaktan bunaltan yaz aylarında yoğun talep gören Çınarcık Plajları imdadınıza yetişecek.

34 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
34
Şelale yolu muhteşem
10

-

Çınarcık şelalesine giderken geçeceğiniz Teşvikiye köyü inanılmaz bir doğa harikası.Şelale yolu muhteşem balta girmemiş milyonlarca ağaçla kaplı inanılmaz oksijen dolu bir yer.Burayı beğenmeyen evinde otursun.Teşvikiye?de pideci Remzide pide yiyin ve Zindan cafe restaurantta kiremitte köfte yiyin beğenmezseniz benim hesabıma yazdırın ben öderim.Ben 30 yıldır her yazı çınarcıkta geçiririm ve kesinlikle tavsiye ediyor.. Devamını Göster

34
Yolu çok güzel olmuş
8

-

Bursa, Yalova civarına tatil için geldiyseniz mutlaka Erikli Yaylası'na, Çifte Şelalelere ve Delmece Yaylası'na gidin. Erikli Yaylası'nın yolu çok güzel olmuş, alan da tertemiz. O civarda gidilecek çok yer var, değerlendirin bence.

34
Umduğumuzu bulamadık
2

-

Buradaki yorum ve puana bakarak Yalova gezimizi Delmece Yaylası ile bitirdik; fakat hiç umduğumuzu bulamadık bu yaylada. Bence Yalova'da gidilmesi gereken en son yer. Gayet kötü ve bozuk olan yayla yolunda 1 saat yol çekip hayal kırıklığı ile dönmeyin.

34
Pişman oldum
2

-

Arkadaşlar hiç tavsiye etmem. Çok bakımsız ve pis. Ben pişman oldum. Yaktığınız akaryakıta ve harcadığınız paraya değmez.

34
Bekliyoruz
10

-

Erikli Yaylası Kırkahvesi Garden Kamp alanımıza tüm doğa sever dostlarımız bekliyoruz. Ücretsiz ekipman imkanı ile.

34
Sesi bile dinlendiriyor
10

-

İnanılmaz güzel bir yer. Giderken yollar biraz daha iyi olabilir. Ama gittiğine değecek bir yer. Su o kadar güzel akıyor ki, sesi bile dinlendiriyor sizi. Şelaleden akan coşkulu su yağmur damlacıkları gibi iniyor üzerinize. Birkaç fotoğraftan sonra çok güzel demlenmiş bir çay ve 2 tane şirin teyzenin el emeği peynirli ve patatesli gözlemeyi yedikten sonra suyun ve çevrenin bakirliğinin tadını çıkarıyorsunuz. Hava ço.. Devamını Göster

34
Ben hayal kırıklığı yaşadım
10

-

Yollar bir yerden sonra çok bozuk. 6-7 km bozuk yolda gitmek zorundasınız. Gittiğiniz zaman da değecek bir yer olmasını umut ediyorsunuz ama ben hayal kırıklığı yaşadım. Bence o kadar yol yani eziyete değmez.

34
Kamp için ideal
10

-

Erikli Yaylası'nda çadır ve kamp alanı için Kırkahvesi Garden ideal bir yer.

34
İnsanı mest ediyor
6

-

Gezilip görülmesi gereken bir yer bence. Yolları yer yer bozuk ama ormanlar insanı mest ediyor. Şelalenin önünde oturanlar koyulmuş. Duyun içinde ayaklarınız suda oturuyorsunuz. Ücretli olması düşündürücü yalnız. Yiyeceğinizi kendiniz getirseniz bile ücret karşılığı oturabiliyorsunuz.

34
Çok değişik atmosfer
10

-

Harika bir yer, rabbim ne de güzel yaratmış. Çok değişik atmosfer, herkesin görmesini tavsiye ederim. O yazın sıcağında suyun buz gibi olması da bir bambaşka...

34
Doğayla iç içe
10

-

Yazılanların aksine çok güzel bir yer. Doğayla iç içe, kafa dinleyebileceğiniz, şelaleli ve gölleriyle, piknik alanı ile 10 numara. Herkesin görmesini tavsiye ederim.

34
İlgi, kalite, lezzet
10

-

Kesinlikle mükemmel bir yer. Buranın en iyi yeri diyebilirim. İlgi, kalite, lezzet, sunum, her şeyle misafirlerini en iyi şekilde ayarlayan işletme.

34
Yolları çok kötü
2

-

Yolları o kadar kötü ki hiçbir şey için o yollara girmeye değmez, belediye bu kadar çok gidilen yere niye bir yatırım yapmaz ki!

34
Tehlikeli yollarda gitmeye değmez
6

-

Şelale nedir hepimiz biliriz. Hiç o zorlu ve tehlikeli yollarda gitmeye değmez...

34
Şelaleye boşu boşuna yürüyorsunuz
8

-

Gitmeye asla ve asla değmez çünkü su çok pis, şelaleye boşu boşuna yürüyorsunuz, merdiven çıkıyorsunuz. Kamp alanı da çok bakımsız. Yani kısacası gitmeye asla ve asla değmez. Arabayla giderseniz aldığınız benzinin parası boşa gider.

34
Rehber eşliğinde gezilirmiş
6

-

Ağaç müzesi olarak da bilinen arboretumu gaftanın her günü saat 100:00-12:00, 13:00-17:00 arasında tam 10 lira, öğrenci 5 girme fırsatımız olamadı. Rehber eşliğinde gezilirmiş. Pazartesi günleri rehberleri izinli olduğu için o gün içerisinde gelmenizi tavsiye etmem. Başka bir gün gelişimde içeriğini paylaşırım sizlerle.

34
Piknik yapmak
10

-

Yalova Merkez'de oturuyoruz. Piknik yapmak istediğimizde ya Hasan Baba'ya yada buraya gidiyoruz. Hasan Baba'yı da tavsiye ederim. :) Giderseniz dua okumayı unutmayın.

34
Çok beğendim
7

-

Bir yeri görmeye giderseniz beklentiniz yüksek olur ve hayal kırıklığı yaşarsınız. Manavgat Şelalesi bile ben de hayal kırıklığı yarattı sırf bu yüzden. Ben şans eseri gittim oraya ve çok beğendim. Beklenti düşük ise memnuniyet yüksek olur. ;)

34
Mükemmel bir yer
10

-

Bence mükemmel bir yer. Herkese tavsiye edilir.

34
Hayal kırıklığı yaşadım
2

-

Küçük çocuğu olan aileler için yazıyorum bu yorumu. Çektiğiniz yola değmez. Benim için gidilmesi gereken bir yer değil. Güzellik göreceli ama ben hayal kırıklığı yaşadım.

34
Çok güzel bir yer
10

-

Bence çok güzel bir yer.

34
Süper
10

-

Süper bir yer.

34
Suyunda serinleyebilirsiniz
10

-

Teşvikiye'de bulunan At Şelale biraz yürüme mesafesinde ve gerçekten çok hoş bir şelale. Suyunda serinleyebilirsiniz. Derin de değil şelale. Çifte şelale, büyük ve küçük diye 2 tane. Tavsiye ederim.

34
Dağın başında piknik alanı
8

-

Yolu toprak ve yağmur yağmadığı için çok tozlu. Gittikten sonrası da tam hayal kırıklığı. Dağın başında piknik alanı. Şelalesi ise sormayın, görmedim çünkü. Arabayı bıraktıktan sonra 10-15 dakika yürümek gerekiyormuş.

34
Tam bir hayal kırıklığı
2

-

O kadar yol gittikten sonra tam bir hayal kırıklığı. Karadeniz'de niceleri var.

34
Giriş paralı
2

-

O kadar yolu gitmeye değecek bir yer değil, giriş paralı. Bayat çay 1,5 TL.

34
Cennetten bir köşe
10

-

Dün şelalenin oradaydık. Gitmeden önce diğer yorumları okuduk ve gidip gitmeme konusunda gel git yaşadık. İyi ki de gitmişiz. Bu kadar güzel bir manzara, bol oksijen, tertemiz su ve el değmemiş bir doğa... Yemyeşil oksijen deposu orman içinde gözünüzü açamıyor, sanki nefes alamıyorsunuz... Mükemmel bir yer. Mutlaka görmelisiniz. Cennetten bir köşe burası.

34
yuruyen kosk
10

-

Çiftlikköy'de oturmaktayım...Yalova'da bir müzik merkezinin açtığı, Yürüyen Köşk'ü konu alan bir şiir yarışmasına katılmak için hazırlık yapıyorum. Yarışma Mayıs ayı içinde neticelendirilecektir... Atatürk'ün, bir binayı bir ağaç için onca zahmetle kaydırması, birçok insan gibi beni de çok etkilemiştir. Onun için yarışmaya katılmak istedim... Neticeyi bu sayfada paylaşacağım... Tabii şiirimi de... Neticeyi ben de m.. Devamını Göster

34
Orhan Özet tarafından...
10

-

Yalova'dan Üvezpınar'a kadar toplu taşıma olmasına rağmen, bu yerleşim yerinden sonra kendi imkânlarınızla Sudüşen Şelalesi'ne varabiliyorsunuz. Şelalenin hemen başına gelince bedava araçların kalabileceği bir boşluk açılmış olup güvenlik görevlisi bulunmamaktadır. Şelaleye giriş 1 TL olup içeriye yiyecek ve içecek sokmak isteyenlerden 10 TL istenmektedir. İçeride çok uzun bir süre geçirilmesi mümkün olmayan tesise .. Devamını Göster

34
Sudüşen Şelalesi
10

-

Şelale normal, güzel bir şelale fakat şelaleye gitmek için uzun uçurumlu yolları göze almanız gerekiyor. Şelaleye dağların arasında bir yanı sürekli uçurum olan 4-5 kilometrelik yolu kullanarak varabilirsiniz ve maalesef dönüşte de aynı yolu kullanmak zorundasınız. Ters yönden gelen iki aracın yolda karşılaşması sürücüleri zor duruma sokabiliyor. Bu yolu göze alamayanların şelaleye gitmemesini veya şelaleye giden to.. Devamını Göster

34
yunus tarafından...
10

-

Yalova Merkez'den Sudüşen Şelalesi'ne toplu taşıma aracı bulunur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

34
Yürüyen Köşk
10

-

Mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. İstanbul'dan güneye inerken, Yalova'da bir mola verin ve bu özel köşkü mutlaka ziyaret edin. Çok vaktinizi almayacak. Atatürk'ün eşyalarını görmek ve köşkün kaydırılmasına dair eski fotoğrafları görmek insana garip bir duygu veriyor doğrusu.

34
Delmece Yaylası
10

-

Çınarcık otellerinden birinde konaklıyorsanız eğer Delmece Yaylası ve Erikli Şelalesi'ni muhakkak ziyaret edin.

34
Çınarcık'ta denize girmek için ideal
6

-

Çınarcık'ta deniz ne yazık ki pek temiz değil. Genellikle deniz anası ve yosun var. Fakat kum plaj denilen bölgede denizin içi hem kum, hem de suyu daha temiz. Mawish de bu bölgede yer alıyor ve denizi temiz.