Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Simav Çitgöl Kaplıcaları
Simav Çitgöl Kaplıcaları - Görsel 1
Simav Çitgöl Kaplıcaları - Görsel 2
3 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Simav Çitgöl Kaplıcaları Hakkında

Kaplıcaları ile ünlü olan Simav, Kütahya’nın en önemli ilçeleri arasında yer alır. Ege Bölgesi’nde önemli bir coğrafi alan olan Simav, köklü bir tarihçeye ev sahipliği yapar. Tarihte birçok imparatorluk bu bölgeyi önemli bir merkez olarak görür. Simav çevresine yerleşen en eski halk Abeitler’den sonra MÖ 1200 yıllarına kadar Frigler bu bölgede yaşar. Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar da bu bölgede hakimiyet sürer. Roma İmparatorluğu Döneminde bu bölgede sikke bastırılır. Evliya Çelebi Seyahatname’de Simav’a yer verir. Simav’ın gümüş suyu anlamına geldiğini ve sularının gümüş gibi berrak olduğunu söyler. Simav Çitgöl Kaplıcaları 80-90 derece sıcaklığındaki suyu ile öne çıkar. Çitgöl beldesine 1 km uzaklıkta olan kaplıca, şifalı suyu ile pek çok hastalığın tedavisine katkıda bulunur. Romatizma, böbrek taşı düşürülmesi gibi hastalıklar için Kütahya Çitgöl Kaplıcaları sorunlarınıza deva olabilir. Sedef gibi dermatolojik hastalıklardan şikayetçi olan kişiler de Simav gezilecek yerler listesinde yer alan bu kaplıcanın sularından yıllardır faydalanır. Kemik ve kas sağlığı gibi sorunlarınız varsa Simav Çitgöl Kaplıcaları suyunda rahatlayabilirsiniz.

Simav Çitgöl Kaplıcaları Aileler ve Gruplar için İdeal Bir Tercih

Termal sulardan yararlanmak için dilerseniz günübirlik ziyarette bulunabilirsiniz. Dilerseniz Simav Çitgöl Kaplıca evleri için rezervasyon yaparak tesiste dilediğiniz sürece konaklayabilirsiniz. Simav Çitgöl Kaplıcaları iletişim bilgilerinden tesislere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Çitgöl Kaplıcalarında, tek başınıza veya ailece dinlenerek tatil yapabilirsiniz. Şehir hayatının kargaşasından bunalmış, kafa dinlemeye ihtiyacı olan kişiler için Simav Çitgöl Kaplıcaları tercih edilebilir. Dilerseniz bu kaplıcaya kalabalık grup halinde gidebilirsiniz. Simav Çitgöl Kaplıcaları evleri arkadaşlarınızla veya birkaç çift birden gitmek için uygun olur. Çalışanları için özel gezi düzenlemek isteyen kurumsal firmaların tercihi olan Kütahya Çitgöl Kaplıcaları sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. Popüler bir jeotermal tesisi merkezi olan Simav, bol ormanları olan bir bölge olduğu için temiz havadan yürüyüş yapabilirsiniz. Kestane ve çam ağaçları ile donanmış bu ilçe, bor, krom, bakır, demir gibi pek çok değerli yeraltı madenine ev sahipliği yapar. Nüfusun %70’i tarım ile uğraşır ve bu bölgede önemli derecede gıda üretimi yapılır. Simav Çitgöl Kaplıcaları hamam günleri dışında dilerseniz ilçede gezintiye çıkabilir ve tarım yapılan alanları gezebilirsiniz. Kütahya ilinin ikinci en kalabalık ilçesi olan Simav’da dilerseniz yöresel lezzetleri tadabileceğiniz restoranlara gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz restoranlardan bazıları:

·  Yörem Lokantası

·  Güveçci Recep

·  Selami Ustanın Yeri

·  Hisar Aile Restoran

·  Şevket Izgara olarak karşınıza çıkar

Kaliteli ve Şifalı Bir Tatil için Simav Çitgöl Kaplıcaları

Simav Çitgöl Kaplıcaları ilçenin üç büyük kaplıcasından biri olarak misafirlerini ağırlar. Hastalıklarına çare bulmak isteyenler, bedensel ve zihinsel olarak yorgunluklarını atmak isteyenler düzenli olarak bu kaplıcayı ziyaret eder. Çocukları ile etkili ve verimli zaman geçirmek isteyen aileler için uygun bir ortam sunar. Kaplıcalarda 65 adet motel bulunur. 200 yatak kapasiteli tesis yılın her mevsiminde konuk ağırlamaya devam eder. Dilerseniz umumi hamamda yıkanabilir veya sosyal aktivite imkanlarından yararlanabilirsiniz. Kapalı halı sahası bulunan tesisten futbol oynamak isteyen gruplar faydalanabilirler. İş toplantıları için grupla geldiğinizde pek çok aktivite ile gününüzü değerlendirebilirsiniz. Jimnastik salonunda arzu ederseniz bireysel olarak antrenman yapabilirsiniz. 

Kütahya Çitgöl Kaplıcaları kafe ve alışveriş merkeziyle sosyal canlılığı olan bir merkez. Bilardo salonunda diğer misafirlerle turnuvalar yapabilirsiniz. Çocuklar için oyun alanları bulunduğundan onların da seyahatiniz süresince canı sıkılmaz. Konaklama sunan tesislerde yerel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Kaplıca şifalı suları aynı zamanda dairelerin içerisinde bulunan banyolara da verildiğinden bu özel sulardan maksimum düzeyde yararlanabilirsiniz. Ortopedik rahatsızlıkları bulunan hastalar bilhassa tesisin sularından faydalanmayı tercih eder. Yalnızca bedensel değil, ruhsal rahatsızlıklar için de bu sular oldukça şifalı sayılır. 

Simav Çitgöl Kaplıcaları Tesis ve Su Özellikleri

Simav Çitgöl Kaplıcaları yorumlar ve değerlendirmeleri tatil planı yapanlar tarafından merak edilir. Gelen misafirler her zaman memnun ayrılmakta ve ziyaretlerini tekrar ederler. Simav Çitgöl Kaplıcaları suyu, berrak, renksiz ve kokusuz olmasıyla bedeninizi oldukça rahatlatır. Kalsiyum, sodyum gibi katyonlar içerdiğinden kemik sağlığınıza katkıda bulunur. Bikarbonat, sülfat, metaborik asit, florür, bromür içeren bu şifalı suyun total minerilazasyonu litrede 2 gram olur. Ph değeri 6,36-8,46 olan bu su, sağlıklı insanların da tercih ettikleri bir şifa yöntemi olabilir. Tesislere karayolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer aracınız yoksa belediye otobüsleri tesislere ulaşım hizmeti verir. Ulaşım için dilerseniz demiryolunu da tercih edebilirsiniz. Havayolu ile ulaşım sağlayanlar, İzmir Havalimanı’na 225 km uzaklıkta bulunan tesislere kolayca ulaşabilir. Simav Çitgöl Kaplıcaları telefon numarasından tesise ulaşarak her türlü detay hakkında bilgi alabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Her sezon açık olan tesisin temizliğinde sterilizasyon sistemi kullanılır. Konaklamanız ile ilgili deneyimlerinizi dilerseniz blog sayfamızda paylaşabilirsiniz. Arzu ederseniz konaklamanızdan fotoğraflar yükleyebilir ve ilgilenen diğer kişilere kaplıcalarla ilgili ipuçları verebilirsiniz. Simav Çitgöl Kaplıcaları konaklamanız sürecinde dilerseniz Kütahya merkeze gidebilir ve şehirde kültür gezileri yapabilirsiniz. Bursa yolu üzerinde bulunan tesislere aracınızla gidebilir ve otopark hizmetinden yararlanabilirsiniz. Şifalı, dinlenmeli, huzurlu, sosyal bir tatil deneyimi için sizde Simav Çitgöl Kaplıcaları ziyareti gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
1 değerlendirme
Simav Çitgöl Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
26.10.19
Turan ekinci
Kaplıca muhteşem
Kaplıca muhteşem. Ne anlatsam bilemem. Yaşamak ve görmek gerek. Bir haftada dinç çıkarsınız. Pozitif.