Simav Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Simav Hakkında

Kaplıca ve ormanlarıyla doğal güzelliklerini korumayı başarmış, doğudan batıya uzanan Simav Dağı'nın yamacına kurulu, eski adı Synaos olan Simav, Kütahya'nın öne çıkan ilçelerinden biridir.

Simav, Kütahya şehir merkezine 143 km uzaklıkta yer almaktadır. Kendisine bağlı Çitgöl, Karacahisar, Gümüşsu, Demirci gibi pek çok köy ve belde bulunmaktadır. Aynı adı taşıyan Simav Dağı'nın eteğinde kurulan bu ilçenin çevresi, yeşilin her tonunu barındıran ormanlık alanlarla kaplıdır. Bu sebeple de bölgede kerestecilik önemli geçim kaynaklarından biri olmuştur. Ayrıca halı dokumacılığı ve tarım faaliyetleri de oldukça gelişmiştir.

Simav'ın başlıca yer altı zenginliklerini; bor, demir, krom, bakır gibi madenler oluşturmaktadır.

Turizm bölgede son dönemlerde gelişme göstermeye başlamıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Simav'da bulunan şifalı kaplıcalar sayesinde kaplıca turizmi de ön plana çıkmaktadır.

Tarihi oldukça eski çağlara dayanan Simav da ülkemizin pek çok bölgesinde olduğu gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İlk asıl devleti kuran uygarlığın Frigler olduğu bilinmektedir. Frigler'den sonra Persler, Lidyalılar, Romalılar gibi çeşitli krallıklar bölgeye egemen olmuşlardır. Simav'ın Osmanlı Devleti topraklarına katılması ise, Germiyanoğlu'nun kızını Yılıdırm Beyazıt ile evlendirmesinden sonra olmuştur. Osmanlı Devleti'ne Simav, Emet ve Tavşanlı bölgelerini çeyiz olarak verilmiştir.

Simav'ın yemyeşil yaylaları ve şifalı kaplıcalarını bu bölgede bulunanların mutlaka duraklarına eklemesi gerekmektedir. Evliya Çelebi'nin Seyahatname adlı eserinden “'Cennet Kaplıcaları”' adıyla geçirdiği Simav Çitgöl Kaplıcaları'ndan başlayarak Eynal Kaplıcaları, Nadarçam Yaylası ve Gölcük Yaylası mutlaka gidip de görülmesi gereken yerler arasındadır. Simav'ın oksijen deposu olan çam, meşe, gürgen, kestane ağaçlarıyla çevrili doğasında huzur dolu saatler geçirmek mümkün.

Simav'ın diğer illere olan uzaklığı ise şu şekildedir: İstanbul – Simav 500 km, Ankara – Simav 455 km, Bursa – Simav 192 km, İzmir – Simav 240 km, Antalya – Simav 380 km, Uşak – Simav 86 km, Balıkesir – Simav 139 km'dir.

İç Batı Anadolu'da geçiş iklimi özelliklerini gösteren bahar ve yaz aylarında bir başka güzel bu şirin ilçeyi ziyaret etmenizi öneririz.

Simav Gezilecek Yerler

Simav Otel Fiyatları

Kütahya'nın en ünlü kaplıca bölgesi olma özelliği taşıyan Simav'da, konaklama yapabileceğiniz çok sayıda alternatif yer alıyor…

Daha çok termal otellerden oluşan Simav otelleri, misafirlerine keyifli bir konaklama olanağı sunuyorlar. Çoğu gelişmiş alt yapı ve donanıma sahip olan Simav otelleri, Kütahya'nın ünlü kaplıca noktalarına da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Bu anlamda Simav otellerinde gönül rahatlığı ile konaklama yapabilirsiniz.

Simav otel fiyatları ise, her gelir düzeyine hitap edebiliyor. Daha çok sonbahar ve kış aylarında artış gösteren Simav otel fiyatları, otelin hizmet kalitesine ve sahip olduğu olanaklara göre değişkenlik gösteriyor.

Hiç vakit kaybetmeden, sitemiz üzerinde yer alan Simav otellerini ve 2020 Simav otel fiyatlarını incelemeye başlayabilir, ön rezervasyon talebinde bulunabilir ya da doğrudan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Simav otel fiyatlarından çok daha ekonomik bir şekilde yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.