Simav bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Simav Gezilecek Yerler

Şirin bir Batı Ege ilçesi olan Simav şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, küçük çarşısı, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile bir yıldız gibi parlıyor adeta.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Simav Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Eynal Kaplıcaları

"Lezzetli yemekler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Simav Çitgöl Kaplıcaları

"Kaplıca muhteşem"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Simav Tarihi Mekanlar

Şirin bir Batı Ege ilçesi olan Simav şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, küçük çarşısı, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile bir yıldız gibi parlıyor adeta.
Kütahya'nın en bilinen ilçelerinden biri olan Simav, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Burası il merkezine 143 kilometre mesafededir ve ünü bölge sınırlarını aşan halıları ile dikkat çeker. Şirin bir Batı Ege ilçesi olan Simav şifalı sulara ev sahipliği yapan kaplıcaları, küçük çarşısı, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile bir yıldız gibi parlıyor adeta. Özellikle yılın yorgunluğunu şifalı sularda atmak isteyenlerin sıklıkla uğradığı bir şirin Ege kasabasıdır burası.

Simav Çitgöl Kaplıcaları: İlçe merkezine 4 kilometre mesafede olan Simav Çitgöl Kaplıcaları, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde ‘Cennet Kaplıcaları' olarak bahsettiği yerdir. Yürüyüş parkurları, çocuk oyun parkları ve uçsuz bucaksız yeşil alana sahiptir burası. Deri, kireçlenme, mide ülseri, egzama, bel fıtığı, romatizma, siyatik, kadın hastalıkları, ruh ve benden yorgunluklarına iyi gelen ve doğa ile iç içe olan Simav Çitgöl Kaplıcaları, aynı zamanda sizlere birçok aktivite de sunacak.

Nadarçam Yaylası: Simav'ın güzelliklerini birde tepeden seyretmek isterseniz birkaç yüz metre yükseklikteki Nadarçam Yaylası emrinize amade. Burası adeta Simav'ın taraçası gibidir. Özellikle yöre halkı bunaltan yaz aylarından sık sık bu tepeyi ziyaret ederler çünkü çok güzel mesire alanları vardır Nadarçam'da. Meyve ağaçları ve hiç dinmeyen bir çeşmesi olan Nadarçam'dan Simav'ı kuşbaşı izlemek ayrı bir keyiftir.

Eynal Kaplıcaları: Kütahya Simav'da yer alan Eynal Kaplıcaları, üç bin yıldan bu yana birçok hastalığa iyi gelen şifalı suları ile biliniyor. Siyatik, romatizma, nevralji, cilt, deri, nevrit, mide ülseri, böbrek taşı, egzama ve daha birçok hastalığa iyi gelen termal sularda yılın yorgunluğunu atıp, doğanın kucağında huzur bulacaksınız. Büyük şehirlerin gürültüsünden sonra buradaki sessizlik iyi gelecek ruhunuza.

Gölcük Yaylası: Simav'a 10 kilometre mesafede yer alan ve bölgenin nefes alma alanlarından biri olan Gölcük Yaylası, çam ormanları ile çevrili bir doğa harikasıdır. 1450 metre yükseklikle bir mesire alanına ev sahipliği yapar burası. Özellikle bunaltan yaz sıcaklarında bir kaçış noktası olan Gölcük Yaylası, Simav'ın en özel yerlerinden biridir.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Kaplıca muhteşem
8

-

Kaplıca muhteşem. Ne anlatsam bilemem. Yaşamak ve görmek gerek. Bir haftada dinç çıkarsınız. Pozitif.

2
Lezzetli yemekler
10

-

1. Yapılacak otelde yıkanma yerleri küvet değil mermer küvet veya su doldurup içine yatınca en azından insanı komple su sararsa termale geldiğimizi anlarız. Son yapılan apartlarda küvet koymuşunuz ama bir işe yaramıyor, küvete yattığımızda yarsı dışarıda kalıyor insanın. 2. Restoran birinci sınıf, çok güzel, lezzetli yemekler yapılıyor, kusursuz. Garsonlar da gayet iyi, saygılı ama çok soğuk davranıyorlar. Hemen hem.. Devamını Göster