Selçuk Sultan Camii

  • İstanbul / Fatih

Selçuk Sultan Camii

İstanbul'un tarihi ilçelerinden biri olan Fatih, dini yapılarıyla ve doğal güzellikleriyle yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Fatih, hem kolay bir ulaşıma sahiptir hem de gezilecek yerlerle doludur. Şu kadarını söyleyelim, bu bölgede vaktiniz mutlaka dolu dolu geçer.

Eğer Fatih'te bir gezi planlıyorsanız Selçuk Sultan Camii, gidebileceğiniz yerler arasındadır. Camii, Fatih Sultan Mehmet'in halası Selçuk Hatun tarafından 1485 yılında inşa ettirilmiştir. Millet Caddesi üzerinde olan Selçuk sultan Camii, geçirdiği yangının ardından Abbas Ağa tarafından yenilenmiştir. 1956 yılında ise; yıkılıp tekrar yapılmıştır. O dönemdeki mimarı ise Saim Ülgen'dir. Şehrin önemli yapıları arasındaki Selçuk Sultan Camii, hem köklü tarihiyle hem de mimari yapısıyla görülmeye değerdir.

Fatih'te geçireceğiniz zamanlara Selçuk Sultan Camii'ni dahil ederken; Eski İmaret Camii'ni, Küçük Ayasofya Camii'ni, Laleli Camii'ni, Çinili Hamam'ı ve Tanzimat Müzesi'ni gezip görmenizi öneririz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın