Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

  • Afyonkarahisar / Sandıklı
10puan

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yer alan Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, ülkemizde sağlık turizmi bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Her yıl sayısız ziyaretçi ağırlayan kaplıcalar şifa dolu bir seyahat olanağı sunmaktadır. Buradan çıkan suyun sıcaklığı 60 dereceyi bulmakta ve pek çok hastalığa iyi gelmektedir.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nın iyi geldi hastalıklar arasında romatizmal rahatsızlıklar, kireçlenmeler, sedef benzeri cilt rahatsızlıkları, bel ve boyun fıtıkları, eklem ağrıları, kadın hastalıkları ve kronik rahatsızlar yer almaktadır. Üstelik hem tüm rahatsızlıklarınızdan kurtulabileceğiniz hem de gevşeyerek tüm stresinizden uzaklaşabileceğiniz kaplıcaların çevresinde çok sayıda konaklama seçeneği bulunmaktadır. Hatta bazı tesislerde bakanlığın onayı ile sevkli hasta kabul edilebilmektedir.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları şifalı suların yanı sıra bir de çamur banyosu ile ön plana çıkmaktadır. Bölgede bulunduğunuz süre boyunca hem rahatlayabileceğiniz hem de şikayetlerinizden kurtulabileceğiniz kaplıcaların ardından Sandıklı Kalesi, Frig Vadisi ve Kurtuni Mağarası'nı da seyahat planınıza dahil edebilirsiniz.

3 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
sandikli hudai kaplicalari

-

Ben 2015 Nisanda Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nda 35 TL'lik 4 yataklı pansiyonda konakladım. Kür merkezi mükemmel olmamakla beraber sezon öncesi olmasına rağmen iyiydi. Hizmette lüks otelleri aratmayacak ölçüde.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
10
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

-

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları belli ki çok emek verilerek yapılmış muhteşem bir tesis ama gel gör ki hizmet için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 2013 Aralık ayında ailem ile birlikte villalarda kaldım ama maalesef mutfak dolapları ve çekyatlar dökülmeye başlamış. Esas beni en çok üzen kısmı ise çok güzel bir kür merkezi yapılmış, fakat ücretini ödeyip içeri girdiğinizde buz gibi bir hamam, çalışmayan bir göbek taşı, içeriye kokudan girilemeyen ve soğuk bir havuz var. Görevliye sorduğumda gelen olmadığı için suları açmıyorlarmış, bu yüzden de hamam ısınmıyormuş. Tabii biz de ilk gün kür merkezinden yararlanamadık. Kaplıca işletmesini aradım durumu izah ettim hemen ilgileneceklerini söylediler ancak ertesi gün gittiğimde maalesef manzara yine aynı idi. İnsana en çok koyan taraf ise İzmir'den kalk 350 km yol git ve pişman olmuş bir şekilde 350 km geri dön. Temal tatile gideceklere tavsiyem; gideceğiniz yer hakkında internetten mutlaka araştırma yapın, gittiğiniz yerle ilgili görüşlerinizi paylaşın ki gitmek isteyenler benim gibi hayal kırıklığı yaşamasın.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
10
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

-

Pislik içinde. Hastalık kapmamak için kesinlikle gitmeyin. Oda boşaldıktan sonra temizlenmek bir tarafa nevresimler bile değişmiyor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler