Salda Gölü

  • Burdur / Yeşilova / Salda
10puan

Salda Gölü

184 metre ile ülkemizin en derin ikinci gölü olma özelliğine sahip olan Salda Gölü, Burdur'un Yeşilova ilçesinde konumlanmaktadır. Muhteşem manzarası ile eşi benzerine az rastlanır alanlarından birine ev sahipliği yapan bu gölün güzelliğini korumak amacıyla ise bölge doğal SİT alanı ilan edilmiştir. Konum olarak bağlı olduğu Yeşilova ilçesine yalnızca 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Gerek yerli gerekse dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başaran Salda Gölü'nün manzarası görülmeye değerdir.

Gölü böylesine eşsiz kılan ve değerli yapan özellikleri arasında hiç şüphesiz turkuaz renkli suyu ve Maldivler'i aratmayan bembeyaz kumu gelmektedir. Hafif tuzlu ve karstik olan bu göl aynı zamanda ziyaretçisine yüzme ve kamp yapma gibi aktivite olanakları da sunmaktadır. Özellikler daha önce hiç gölde yüzmemiş olanlar için Salda Gölü'nü turkuaz renkli suları ve muhteşem plajı unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Ziyaretçiler yüzmek için bölgede bulunan Salda Orman Plajı ve Yeşilova Halk Plajı'nı tercih etmektedir.

Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili olan bölge kamp için de oldukça elverişlidir. Kamp için tercih edilen aylar ise genellikle temmuz, ağustos aylarıdır. Eğer günün birinde yapacağınız göl ziyareti sırasında kamp yapmak ya da yüzmek istemezseniz ise çevrede yer alan restoranlarda sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilir, konaklamak için bölgede bulunan tesislerden birini tercih edebilirsiniz.

2 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Saklı kalmış güzide mekan

-

Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Ülkemizin saklı kalmış güzide mekanlarından...

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
10
Salda Gölü

-

Ayrıca kış ayları için göle bakan bir kayak merkezi de mevcut. Bu muhteşem manzaraya karşı kayak yapılabiliyor.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler