Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Atatürk
Ordu Üniversitesi

Ordu Üniversitesi

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ordu Üniversitesi Hakkında

Ordu Üniversitesi, 2006 tarihinde Ordu şehrinde kurulan bir devlet üniversitesidir. OMÜ ve KTÜ’ den ayrılarak Ordu ilinde kurulan Ordu Üniversitesi, köklü akademik donanıma sahip iki büyük üniversitenin başarılı birimlerinin bir araya gelmesi sonucu kurulmuştur.

Ordu Üniversitesi eğitim öğretim hayatında; 11 fakülte, 3 enstitü, 1 yüksekokul ve 8 meslek yüksekokulu, 11 uygulama ve araştırma merkezi ile faaliyet göstermektedir.

‘’ Öğretim, araştırma-geliştirme ile bilimsel yayın ve uygulamada Avrupa standartlarına ulaşmak, üreteceği bilgiler ile uluslararası alanlarda tanınmak, evrensel değerlere sahip, üstün nitelikli gençleri yetiştirmek, ülke ve yörenin bilim, teknoloji, kültür hayatına katkıda bulunarak; üniversite-sanayi-toplum iş birliğini gerçekleştirmek ve çağdaş bir üniversite olmak’ ’ vizyonuna sahip Ordu Üniversitesi; Kafkasya Üniversiteler Birliği üyesidir.

Ordu şehir merkezine 7 km mesafede bulunan ve Ordu – Giresun Havalimanı’ na 10 km uzaklıkta bulunan Ordu Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

Ordu Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?