Okmeydanı Otelleri

İstanbul’un her geçen gün gelişen semtlerinden biri olan Okmeydanı, iş amaçlı konaklamaların bir numaralı tercihi.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Okmeydanı Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Okmeydanı Otelleri ve Okmeydanı Otel Fiyatları

İstanbul'un her geçen gün gelişen semtlerinden biri olan Okmeydanı, iş amaçlı konaklamaların bir numaralı tercihi.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Okmeydanı, lüks konut projeleri, eğitim ve sağlık kurumları ile günümüzün en hızlı gelişen semtlerinden biri olma özelliği taşıyor. Mecidiyeköy ve Şişli gibi bölgelere yakınlığı ise Okmeydanı'nı, İstanbul konaklamalarında fazlasıyla tercih edilebilir kılıyor.

Ulaşım açısından İstanbul'un merkezi bölgelerinden biri olan Okmeydanı'ndan, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım araçlarını kullanarak, her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yönüyle Okmeydanı otelleri, hem turistik, hem de iş amaçlı konaklamalar için son derece ideal.

Bu anlamda Okmeydanı'nda pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söylemek mümkün. Özellikle 5 yıldızlı büyük kentleri, Okmeydanı otelleri arasında en çok dikkat çekenler arasında bulunuyor.

Okmeydanı otelleri, iş toplantıları ve sosyal organizasyonlar için oldukça uygun. Bu yönüyle Okmeydanı otelleri, iş seyahati amacıyla İstanbul'a gelenleri büyük bir keyifle ağırlıyor. Mecidiyeköy, Şişli ve Taksim gibi lokasyonlara yakın olan Okmeydanı otelleri, bu yönüyle de turistik gezi amacıyla şehre gelenlerin işini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Siz de, İstanbul'da merkezi bir konaklama yapmak istiyorsanız eğer, Okmeydanı'nı tercih edebilir ve Okmeydanı otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Semt adını, Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet'in bu bölgede okçuluk müsabakaları için kurdurduğu ok meydanından ve okçuluk tekkesinden almaktadır.

Okmeydanı, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Şişli ilçesine bağlı bir semttir. Okmeydanı semti, Atatürk Havalimanı'na yakın olmasından ötürü konaklamada tercih sebebi olmaktadır. Semtte bulunan tesisler sadece havalimanına yakın olmasından dolayı değil aynı zamanda Şişli, Mecidiyeköy gibi merkezi yerlere de yakın olmasından ötürü rağbet görmektedir. Okmeydanı otel fiyatları çevresinde bulunan ilçelere oranla daha ekonomiktir.

Okmeydanı semtinin tapuları Fatih Sultan Mehmet Vakfı'na aittir. Bu nedenle zaman zaman Okmeydanı semtindeki izinsiz binaların yıkımı gündeme gelmektedir. Ancak şimdiye kadar semtte herhangi bir yıkım gerçekleştirilmemiştir. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Kaptanpaşa Mahallesi'nde yer almaktadır. Hastanenin adında geçen "Okmeydanı" kelimesinden dolayı, hastane ve yakın çevresi de Okmeydanı semti olarak bilinmektedir ancak resmi anlamda semt ve hastane arasında böyle bir bağ mevcut değildir.

Okmeydanı, Mecidiyeköy'e oldukça yakındır. Bu yakınlığından dolayı iş ve finans merkezi olan Mecidiyeköy'deki gökdelenler bu semtte de kendini göstermeye başlamıştır. Okmeydanı semti modern ve yeni yapılmış siteleri, konutları ile de dikkat çekmektedir.

Modern şehir merkezinde konaklamak isteyen İstanbul ziyaretçileri bu bölgede bulunan tesisleri tercih etmektedir. Okmeydanı otel fiyatları her sezon değişiklik göstermektedir. Özellikle yaz sezonunda Okmeydanı otel fiyatları biraz daha artmaktadır.

Yaz sezonunda biraz daha artan Okmeydanı otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmakta fayda vardır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın