Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Okmeydanı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Okmeydanı Otelleri

Okmeydanı için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Okmeydanı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

İstanbul'un her geçen gün gelişen semtlerinden biri olan Okmeydanı, iş amaçlı konaklamaların bir numaralı tercihi.
İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Okmeydanı, lüks konut projeleri, eğitim ve sağlık kurumları ile günümüzün en hızlı gelişen semtlerinden biri olma özelliği taşıyor. Mecidiyeköy ve Şişli gibi bölgelere yakınlığı ise Okmeydanı'nı, İstanbul konaklamalarında fazlasıyla tercih edilebilir kılıyor.

Ulaşım açısından İstanbul'un merkezi bölgelerinden biri olan Okmeydanı'ndan, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım araçlarını kullanarak, her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yönüyle Okmeydanı otelleri, hem turistik, hem de iş amaçlı konaklamalar için son derece ideal.

Bu anlamda Okmeydanı'nda pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söylemek mümkün. Özellikle 5 yıldızlı büyük kentleri, Okmeydanı otelleri arasında en çok dikkat çekenler arasında bulunuyor.

Okmeydanı otelleri, iş toplantıları ve sosyal organizasyonlar için oldukça uygun. Bu yönüyle Okmeydanı otelleri, iş seyahati amacıyla İstanbul'a gelenleri büyük bir keyifle ağırlıyor. Mecidiyeköy, Şişli ve Taksim gibi lokasyonlara yakın olan Okmeydanı otelleri, bu yönüyle de turistik gezi amacıyla şehre gelenlerin işini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Siz de, İstanbul'da merkezi bir konaklama yapmak istiyorsanız eğer, Okmeydanı'nı tercih edebilir ve Okmeydanı otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Semt adını, Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet'in bu bölgede okçuluk müsabakaları için kurdurduğu ok meydanından ve okçuluk tekkesinden almaktadır.
Okmeydanı, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Şişli ilçesine bağlı bir semttir. Okmeydanı semti, Atatürk Havalimanı'na yakın olmasından ötürü konaklamada tercih sebebi olmaktadır. Semtte bulunan tesisler sadece havalimanına yakın olmasından dolayı değil aynı zamanda Şişli, Mecidiyeköy gibi merkezi yerlere de yakın olmasından ötürü rağbet görmektedir. Okmeydanı otel fiyatları çevresinde bulunan ilçelere oranla daha ekonomiktir.

Okmeydanı semtinin tapuları Fatih Sultan Mehmet Vakfı'na aittir. Bu nedenle zaman zaman Okmeydanı semtindeki izinsiz binaların yıkımı gündeme gelmektedir. Ancak şimdiye kadar semtte herhangi bir yıkım gerçekleştirilmemiştir. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Kaptanpaşa Mahallesi'nde yer almaktadır. Hastanenin adında geçen "Okmeydanı" kelimesinden dolayı, hastane ve yakın çevresi de Okmeydanı semti olarak bilinmektedir ancak resmi anlamda semt ve hastane arasında böyle bir bağ mevcut değildir.

Okmeydanı, Mecidiyeköy'e oldukça yakındır. Bu yakınlığından dolayı iş ve finans merkezi olan Mecidiyeköy'deki gökdelenler bu semtte de kendini göstermeye başlamıştır. Okmeydanı semti modern ve yeni yapılmış siteleri, konutları ile de dikkat çekmektedir.

Modern şehir merkezinde konaklamak isteyen İstanbul ziyaretçileri bu bölgede bulunan tesisleri tercih etmektedir. Okmeydanı otel fiyatları her sezon değişiklik göstermektedir. Özellikle yaz sezonunda Okmeydanı otel fiyatları biraz daha artmaktadır.

Yaz sezonunda biraz daha artan Okmeydanı otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmakta fayda vardır.

Okmeydanı Hakkında
Okmeydanı, İstanbul'un Şişli ilçesine bağlı semtlerden biridir.
Okmeydanı, İstanbul'un Avrupa yakasında, Şişli ilçesinde yer alan bir semttir. Günümüzde Okmeydanı lüks konut projeleri, eğitim ve sağlık kurumları, Mecidiyeköy ve Şişli gibi bölgelere yakınlığı ile hızla gelişen bir semttir.

Şişli Okmeydanı ismini, Fatih Sultan Mehmet zamanında, padişahın bu bölgede okçuluk yarışmaları için kurdurmuş olduğu ok meydanından almıştır. Aynı zamanda bu bölgeye bir de okçuluk tekkesi kurulmuştur.

Okmeydanı, özellikle son yıllarda kentleşmenin etkisini gösterdiği semtlerden biri olmuştur. Semtte gecekondu bölgeleri yer alır; fakat bununla birlikte Mecidiyeköy gibi İstanbul'un önemli merkezlerinden birinin yanı başında olmasıyla gökdelen ve plaza gibi yapılar da hızla boy göstermeye başlamıştır.

İstanbul'un en önemli sağlık kurumlarından biri olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, semtin sembollerinden biridir. Aynı zamanda İstanbul Adalet Sarayı'nın yeni binası Okmeydanı'nın çok yakınında, Çağlayan'da hizmete girmiştir. Bu da Okmeydanı'nın ekonomik ve sosyal hayatını oldukça hareketlendirmiştir.

Okmeydanı ulaşım açısından da Avrupa yakasının merkezi bölgelerinden biridir. İstanbul'un pek çok noktasından farklı toplu taşıma araçları ve özel araç ile Okmeydanı'na ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Bu nedenle hem ikamet hem de iş yerleri ve ofisler için oldukça ideal bir semttir.

Okmeydanı otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
6
0 (850) 600 57 80
Grand Cevahir Otel Convention Center
Grand Cevahir Otel Convention Center
Darülaceze Caddesi No: 9
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Grand Cevahir Otel'in balo salonu çok geniş, güzel ve oldukça ferah. Ama yine de organizasyon firması olsa daha güzel olur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
8
0 (850) 600 57 80
Grand Cevahir Otel Convention Center
Grand Cevahir Otel Convention Center
Darülaceze Caddesi No: 9
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Grand Cevahir Otel'in yemeklere bayıldım, mükemmel. Sanırım öğlen yemeğinde 19''a yakın çeşit tattım. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
8
0 (850) 600 57 80
Grand Cevahir Otel Convention Center
Grand Cevahir Otel Convention Center
Darülaceze Caddesi No: 9
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Şu anda oldukça değişik bir otel. Bir şans tanınması ve gidilmesi gereken bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)