Nevşehir Yapılacak Şeyler

Zamanın yavaş aktığı, insanların bir yere yetişme telaşının olmadığı, hala herkesin birbirine hal hatır sorduğu şirin mi şirin bir yerdir Nevşehir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Nevşehir Yapılacak Şeyler

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Herkesin denemesini tavsiye ederim"

"Kaliteli bir hizmet"

10

Misafir yorumu

3 yorum

"Ebru sanatı keşfetmek için iyi bir yol"

"Ebru sanatı merkezi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

"Tur şoförü Sinan ve rehberimiz Saygın"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Süper bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum
İnan Termal Resort Spa
İnan Termal Resort Spa

Otelz.com

En uygun oda fiyatı

139 TL

En Uygun Fiyata Git

Nevşehir Yapılacak Şeyler

Zamanın yavaş aktığı, insanların bir yere yetişme telaşının olmadığı, hala herkesin birbirine hal hatır sorduğu şirin mi şirin bir yerdir Nevşehir.

Uçsuz bucaksız bozkırın sarıp sarmaladığı Nevşehir'in tarihi M.Ö. 3000'li yıllara kadar uzanır. Doğal oluşumların ve yüzyıllara meydan okuyan tarihi değerlerin iç içe geçtiği bu coğrafya ülkemizin en dikkat çeken turizm cennetlerinden biridir. Zamanın yavaş aktığı, insanların bir yere yetişme telaşının olmadığı, hala herkesin birbirine hal hatır sorduğu şirin mi şirin bir yerdir Nevşehir.

Atlı Doğa Yürüyüşü: Kelime anlamı ‘Güzel Atlar Diyarı' olan Kapadokya'yı birde at sırtından izlemek farklı bir deneyim olabilir. Amatörseniz ve daha önce hiç ata binmediyseniz de üzülmeyin çünkü yeni başlayanlar için binicilik dersleri verilmektedir. Bu renkli ve eğlenceli gezi boyunca bölgede doğallığını koruyan vadiler ve kültürlerini muhafaza etmiş köyler ziyaret edilmektedir.

Yamaç Paraşütü: Bölgedeki en keyifli ve en adrenalin dolu aktivitelerden biridir yamaç paraşütü. Bozkırın gölgelediği coğrafyaya tepeden bakmak, nefes kesen güzellikteki peri bacalarını bulutların arasından izlemek ve özgürlük hissini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız Uçhisar ve Göreme'deki parkurlarda yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Balon Turu: Kapadokya Bölgesi'nde açık ara en sık tercih edilen aktivitedir balon turu. Bölgedeki benzersiz güzellikleri doyasıya izleyebilmek için harika bir fırsattır bu tur. Eğer katılmaya karar verdiyseniz uykunuza kıyın ve günün ilk ışıklarıyla balondan muhteşem vadiyi izleyerek güne başlayın.

Jeep Safari: Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir aktivite de jeep safari turudur. Kapadokya Bölgesi'nde, özellikle peri bacalarının arasındaki patikalarda düzenlenen bu eğlenceli tur sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Dağ ve Doğa Yürüyüşü: Yürüyüş için birbirinden güzel ve özel parkurlara sahiptir Nevşehir ve çevresi. Özellikle Erciyes Dağı'nın volkanik patlamalarının sonucu ortaya çıkan volkanik tüflerin zamanla aşınması ile oluşan vadiler, yürüyüş turizmi açısından son derece uygundur. En sık tercih edilen güzergah ise; Göreme Tarihi Milli Parkı içinde doğal ve kültürel amaçlı yürüyüşler için kullanılan patikalardır.

Nevşehir aktivite tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

-

Herkesin denemesini tavsiye ederim

Ben daha önce balon turunu denedim, gerçekten herkesin denemesini tavsiye ederim. Rezervasyonumu da www.balloonbooking.net'ten yaptırdım. Gerçekten çok kaliteli bir hizmet verdiler. Eğer sıkıntılı havalarda uçmuyorsanız hiçbir şeyden korkmayın. Gayet güvenli ve gerçekten çok eğlenceli. Size bu konuda yardımcı olabilecek birkaç siteyi paylaşayım. www.balloonbooking.net, www.kapadokyagezileri.com, www.kapadokyagunluktur.com. Bunların hepsi zaten aynı firmaya ait.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

-

Kaliteli bir hizmet

http://www.kapadokyagezileri.com adresinden balon turu için hem çok güzel bir fiyat hem de çok kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Lanora Turizm
Lanora Turizm

-

Tur şoförü Sinan ve rehberimiz Saygın

Kapadokya gezisinde bizlere yardımcı olan Lanora Turizm firmasının sadece yetkilisi olan M. Hanım'dan zerre menün değiliz. İlgisizliği, telefonlara cevap vermemesi, 11 kişilik bir ekip olmamanıza rağmen bizden 12 kişilik para alması bir turizm şirketine yakışmayacak bir davranış. Bizlere yardımcı olan tur şoförü Sinan ve rehberimiz Saygın'a çok teşekkür ediyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Kapadokya Balon Turu
Kapadokya Balon Turu

-

Tatmanız gereken bir serüven

Hayatınızda mutlaka tatmanız gereken bir serüven! Kapadokya tatilimizde http://www.kapadokyabalonturu.org web sitesinden rezervasyon yaptırdık, tur çok güzeldi. Gün doğumunda gökyüzünde Kapadokya da bir başka güzel. Herkese tavsiyemdir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Naile Art Gallery
Naile Art Gallery

-

Ebru sanatı keşfetmek için iyi bir yol

Bu büyük bir girişim ve Ebru sanatı keşfetmek için iyi bir yoldur. Ben pek çok ziyaretçi olacak diliyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Naile Art Gallery
Naile Art Gallery

-

Ebru sanatı merkezi

Bu galeri geleneksel Türk sanatı olan Ebru sanatı merkezidir. Hatta müzesi diyebiliriz. Mistik ortamımda Bakanlık ebru sanatkarı unvanı olan sanatçıdan ebru hakkında bilgi alabilir ve canlı seyredebilirsiniz. Arzu ederseniz su üzerinde resim yapma keyfini yaşayabilirsiniz. Bunu hediye götürebilir, ayrıca workshop sertifikası alabilirsiniz. Sanatçının eşiyle ve kendisiyle güzel ortamda ücretsiz kahve içebilirsiniz. Kapadokya'nın bu güzel mekanına bekleriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Göreme Yürüyüş Parkurları
Göreme Yürüyüş Parkurları

-

Süper bir yer

Gerçekten süper bir yer. Tavsiye edilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)