Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Nesin Vakfı Çiftliği
Nesin Vakfı Çiftliği - Görsel 1
Nesin Vakfı Çiftliği - Görsel 2
Nesin Vakfı Çiftliği - Görsel 3
Nesin Vakfı Çiftliği - Görsel 4
13 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Nesin Vakfı Çiftliği Hakkında

Nesin Vakfı Çiftliği, bugün ülkemiz topraklarında binlerce vakıf var. Tıpkı Nesin Vakfı Çiftliği gibi. Bizim için tüm bu vakıflar arasında çok özel bir yeri olan Nesin Vakfı’ nın.

Vakıfın kuruluş amacı ve mottosu, Aziz Nesin’ in 1979 yılında ilkokul ve ilkokul öncesi çağındaki eğitim olanaklarından mahrum çocukların, ailelerinin de onayıyla kendi ayakları üzerinde kalabildikleri süreye kadar yetiştirildikleri vakıf olarak öne çıkmaktadır. Vakıf İstanbul’ un Avrupa Yakasında yer alan ilçesi Çatalca’ da yer alıyor.

Şehrin tüm hengamesinden ve koşuşturmacasından uzakta, doğanın kucağında konumlanan bir araziye sahip. Vakıf, 2006 yılında bağışçıları dışında hiç kimseden ve hiçbir kurumdan herhangi bir destek almadan Nesin Vakfı Çiftliği’ ni kurdu.

Nesin Vakfı Çiftliğin kurulma amacını ise kendileri şu şekilde açıklıyorlar: ‘Nesin Vakfı’ nın eğitim felsefesinin en önemli öğelerinden biri üretime yönelik olmasıdır. Biz, tükettiğinden fazla üreten bireyler yetiştirmek istiyoruz. Büyükbaş hayvanlarımız için bir çiftlik kurmak zorunda kaldık. Hem Vakıf arazisinde hem de çiftliğimizde sebze ve meyve yetiştiriyoruz.

Sağlıklı beslenmek bizim için yaşamsal önemdedir. ’ ’.

Yorum / Değerlendirme

Nesin Vakfı Çiftliği
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?