Merter Otelleri

Bölgeye yapılan ilk siteden, tekstil cennetine uzanan bir hikayenin kahramanı, Merter.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Merter Otelleri

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Denemenizi tavsiye edeceğim yemekler"

"Çok kaliteli"

10

Misafir yorumu

3 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 18 26
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Merter Otelleri ve Merter Otel Fiyatları

Bölgeye yapılan ilk siteden, tekstil cennetine uzanan bir hikayenin kahramanı, Merter.

Merter, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Güngören ilçesine bağlı bir semttir. 1960 yılına kadar Merter bölgesi İstanbul'un tarlalarının ve üzüm bağlarının bulunduğu bir yer iken, şimdilerde tekstil sektörünün can damarıdır. Ellili yılların sonlarında Kırkpınar ağalığını yapan Ahmet Merter bu bölgeye modern ve büyük bir site kurmaya karar verir. O yıllarda yaptırmış olduğu bu büyük ve modern siteye kendi soyadı olan Merter adını vermiştir. Gel zaman git zaman, büyüyen ve gelişen bu semt, sitenin adıyla anılmaya başlanmış ve bölgeye adını vermiştir.

İstanbul'da Merter denilince herkesin aklına ilk ‘İstanbul'un tekstil cenneti' tabiri gelir. Böyle bir cennet olan Merter yerli ve yabancı, tekstille uğraşan birçok iş adamının uğrak yeridir. Gün içinde iş dolayısıyla gelen birçok kişiyi ağırlayan bu semtte, Merter otelleri oldukça yoğun ilgi görmektedir. Günübirlik gelenlerin dışında birkaç günlük iş programı olanlar Merter otelleri bölgesinde konaklamayı tercih etmektedir.

Tekstil ürünleri toptancılarının bulunduğu bu bölgede fiyatlar oldukça uygundur. Merter'in toplu taşıma ulaşım ağı da oldukça gelişmiştir. İstanbul içinde en hızlı ulaşımlardan olan metro ve metrobüs ağı bu bölgeden geçmektedir. Ulaşım imkanları geniş ve kolay olan bu yer merkezi konumuyla birçok kişi tarafından bilinmektedir. Tüm bu artılarından dolayı da Merter otelleri turistler için de öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

İstanbul'un en hızlı gelişen semtlerinden biri olan Merter, özellikle iş amaçlı konaklamalarda fazlasıyla tercih ediliyor.

İstanbul'un Güngören ve Bahçelievler ilçelerinin ortasında yer alan Merter, Atatürk Havalimanı'na olan yakınlığı ve business otelleriyle, iş seyahati amacıyla şehre gelenleri büyük bir keyifle ağırlıyor.

1960'lı yıllara dek Merter, üzüm bağlarının ve tarlaların olduğu bir yerdi. O zamanlar Kırkpınar ağalığı yapan Ahmet Merter, burada büyük ve modern bir site kurma kararı almış ve bu siteye de Merter Sitesi ismini vermiş. Zaman içerisinde gittikçe büyüyen semt, şimdiki ismini almış. Şimdilerde Veysel Karani Camii'nin bulunduğu bölge, bu semtin merkezi olarak biliniyor.

İstanbul'un tekstil cenneti olan Merter, geniş ulaşım imkanlarıyla da konaklama açısından fazlasıyla tercih ediliyor. Merkezi bir yerde olması, metro ve metrobüs olanaklarına yakın bir konumda olması nedeniyle Merter otelleri, özellikle iş amaçlı konaklamaların bir numaralı tercihi olarak görülüyor.

Bu anlamda Merter otel fiyatları da oldukça geniş seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Daha çok business ve spa otellerinin bulunduğu Merter'de, fiyat yelpazesi oldukça geniş. Merter otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağladığı olanaklara, sunduğu hizmetlere ve hizmetlerin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. 5 yıldızlı Merter otellerinin fiyatları, diğerlerine göre bir tık daha yukarılarda seyrediyor dolayısıyla. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Merter'de. Genel olarak 2017 Merter otel fiyatlarına baktığımızda 120 TL ile 1410 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de, özellikle iş amaçlı olarak İstanbul'a gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Merter'i tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Merter otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Merter otel fiyatlarından daha uyguna yararlanabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın