Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Merter Otelleri

Merter için {{ (filteredHotels).length}} / 7 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Merter Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Bölgeye yapılan ilk siteden, tekstil cennetine uzanan bir hikayenin kahramanı, Merter.

Merter, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Güngören ilçesine bağlı bir semttir. 1960 yılına kadar Merter bölgesi İstanbul'un tarlalarının ve üzüm bağlarının bulunduğu bir yer iken, şimdilerde tekstil sektörünün can damarıdır. Ellili yılların sonlarında Kırkpınar ağalığını yapan Ahmet Merter bu bölgeye modern ve büyük bir site kurmaya karar verir. O yıllarda yaptırmış olduğu bu büyük ve modern siteye kendi soyadı olan Merter adını vermiştir. Gel zaman git zaman, büyüyen ve gelişen bu semt, sitenin adıyla anılmaya başlanmış ve bölgeye adını vermiştir.

İstanbul'da Merter denilince herkesin aklına ilk ‘İstanbul'un tekstil cenneti' tabiri gelir. Böyle bir cennet olan Merter yerli ve yabancı, tekstille uğraşan birçok iş adamının uğrak yeridir. Gün içinde iş dolayısıyla gelen birçok kişiyi ağırlayan bu semtte, Merter otelleri oldukça yoğun ilgi görmektedir. Günübirlik gelenlerin dışında birkaç günlük iş programı olanlar Merter otelleri bölgesinde konaklamayı tercih etmektedir.

Tekstil ürünleri toptancılarının bulunduğu bu bölgede fiyatlar oldukça uygundur. Merter'in toplu taşıma ulaşım ağı da oldukça gelişmiştir. İstanbul içinde en hızlı ulaşımlardan olan metro ve metrobüs ağı bu bölgeden geçmektedir. Ulaşım imkanları geniş ve kolay olan bu yer merkezi konumuyla birçok kişi tarafından bilinmektedir. Tüm bu artılarından dolayı da Merter otelleri turistler için de öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

İstanbul'un en hızlı gelişen semtlerinden biri olan Merter, özellikle iş amaçlı konaklamalarda fazlasıyla tercih ediliyor.

İstanbul'un Güngören ve Bahçelievler ilçelerinin ortasında yer alan Merter, Atatürk Havalimanı'na olan yakınlığı ve business otelleriyle, iş seyahati amacıyla şehre gelenleri büyük bir keyifle ağırlıyor.

1960'lı yıllara dek Merter, üzüm bağlarının ve tarlaların olduğu bir yerdi. O zamanlar Kırkpınar ağalığı yapan Ahmet Merter, burada büyük ve modern bir site kurma kararı almış ve bu siteye de Merter Sitesi ismini vermiş. Zaman içerisinde gittikçe büyüyen semt, şimdiki ismini almış. Şimdilerde Veysel Karani Camii'nin bulunduğu bölge, bu semtin merkezi olarak biliniyor.

İstanbul'un tekstil cenneti olan Merter, geniş ulaşım imkanlarıyla da konaklama açısından fazlasıyla tercih ediliyor. Merkezi bir yerde olması, metro ve metrobüs olanaklarına yakın bir konumda olması nedeniyle Merter otelleri, özellikle iş amaçlı konaklamaların bir numaralı tercihi olarak görülüyor.

Bu anlamda Merter otel fiyatları da oldukça geniş seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Daha çok business ve spa otellerinin bulunduğu Merter'de, fiyat yelpazesi oldukça geniş. Merter otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağladığı olanaklara, sunduğu hizmetlere ve hizmetlerin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. 5 yıldızlı Merter otellerinin fiyatları, diğerlerine göre bir tık daha yukarılarda seyrediyor dolayısıyla. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Merter'de. Genel olarak 2017 Merter otel fiyatlarına baktığımızda 120 TL ile 1410 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de, özellikle iş amaçlı olarak İstanbul'a gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Merter'i tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Merter otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Merter otel fiyatlarından daha uyguna yararlanabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Merter Hakkında

Site olarak kurulan ve yıllar içinde gelişerek semt olma özelliği kazanan Merter, İstanbul'un en merkezi bölgelerinden biri…

İstanbul'un Güngören ilçesinde yer alan Merter, Güngören ve Bahçelievler ilçelerinin tam ortasında bulunuyor. Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Merter'in tam olarak 500 bin metrekare alanı kapsadığını ve 3700 kadar firmayı bünyesinde barındırdığını belirtiyor. Merter'in güneyinde Zeytinburnu, kuzeyinde Keresteciler Sitesi ve Güngören, doğusunda Topkapı, batısında ise Bahçelievler yer alıyor.

1960'lı yıllarda kurulan Merter semti, o dönemlerde üzüm bağları ve tarladan ibaret bir yerdi. Şimdilerde Veysel Karani Camii'nin bulunduğu yer Merter Merkez olarak biliniyor. 1958 ve 1959 yıllarında Kırkpınar ağalığı yapan Ahmet Merter, tam bu bölgede büyük ve modern bir site kurma fikrini gerçekleştirmiş. Kurduğu bu siteye de Merter Sitesi ismini vermiş. Yıllar geçtikçe gelişen ve büyüyen Merter Sitesi, Merter semti haline gelmiş.

Bugün Merter, İstanbul'un tekstil cenneti konumunda. Toptancıların hepsi Merter'de konuşlanmış durumda. Ev fiyatları da İstanbul'un diğer semtlerine göre oldukça uygun Merter'de. Kurs ve spor merkezlerinin de yer aldığı Merter'de, ulaşım imkanları da bir hayli geniş. Merkezi bir yerde bulunan Merter, ne yazık ki henüz yeterli düzeyde sinema, tiyatro ve kültürel aktiviteler için bir mekan barındırmıyor.

Metrobüs ve Metro gibi ulaşım araçlarının geçtiği Merter, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ek binasına da ev sahipliği yapıyor aynı zamanda.

Merter otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Ramada Hotel & Suites Merter
Ramada Hotel & Suites Merter

-

Yılbaşı organizasyonu çok kötü

Yorumu şu anda Ramada Hotel & Suites Merter'den yazıyorum. Bu gece için konaklama ve yılbaşı galası için yer ayırdık eşimle. Oda zaten son derece küçüktü yerler temizlenmemişti ve banyo havlusu bile yoktu. Resepsiyon havlu problemimle ilgilenmediği için aradım açmadılar, aşağı lobby'ye inmek zorunda kaldım. Önemsemedim, sonuçta bir gece kalacağım ve önemli olan yılbaşı eğlencesiydi. Şimdi organizasyonun yapılacağı Ball Room'a geldim. Kapıda önemseyip de masamıza kadar eşlik dahi etmediler uzaktan masayı gösterdiler. Masanın organizasyonla yakınlık anlamında alakası yok. Resmen olayın dışındasın. Kim neye göre böyle bir oturma düzenine karar verdi diye kapıdaki yetkilinin yanına gidip sorduğumda ise ben karar verdim en uygunun bu olduğunu söyledi. Diğer masalarda oturanlar kim dediğimde fiyat farkı olduğunu söyledi ben bu program için 600 lira para ödediysem herkes kadar eğlenmek benim de hakkımdır. Bu çok büyük bir ayıp. Asla bir daha kalmayacağım burada asla. 5 dakika önce yılbaşı organizasyonuyla ilgilenen başka bir bayan gelip bizimle aynı masada oturan bir çifti sizi sahneyi daha iyi gören masaya götüreceğim deyip alıp gitti. Bayanı çağırıp neden böyle yaptığını sorduğumda onlar ilk rezervasyon yapanlardan f&b yanlış yapmış dedi. Bu kadar rezalet bir tutum bu kadar berbat organizasyon planı görmedim. Rezervasyon yaptır gel ve yapılan terbiyesizliğe bak. Berbat bir kadro, berbat bir ekipsiniz ama bu şekilde kapanmayacak bu mevzu elimden geleni asla ardıma koymayacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
The Green Park Hotel Merter
The Green Park Hotel Merter

-

kahvaltı muhteşem

Yemyeşil bahçesinde mutlaka çay keyfi va kahvaltı muhteşem. Mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
The Green Park Hotel Merter
The Green Park Hotel Merter

-

Şehrin içinde olmasına rağmen

Şehrin içinde olmasına rağmen bu kadar yeşil ve sessiz bir ortamı var. Kahvaltı keyfi burada mutlaka denenmeli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
The Green Park Hotel Merter
The Green Park Hotel Merter

-

Gazetenizi okurken çayınızı yudumlamak

Şehrin içinde sessiz sakin bir yer. Bahçesinde gazetenizi okurken çayınızı yudumlamak çok büyük keyif veriyor. Sohbet edebiceğiniz çok sakin ve huzurlu bir ortam. Düğün olmadığı günler tabi. ;)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)