Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Reyhanlı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Reyhanlı civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Reyhanlı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1/5 Kötü
(1 değerlendirme)
Hatay

Reyhanlı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Akdeniz Bölgesi içerisinde bulunan Hatay ili, geçmişten günümüze medeniyetlere ev sahipliği yapmış önemli kentlerimizden bir tanesi. Bu bağlamda Hatay’ın her bir ilçesi de oldukça köklü tarihi geçmişlere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Hatay’ın bir ilçesi olan Reyhanlı da, bağlı bulunduğu il gibi tarih sahnesinde çok eski dönemlerde karşımıza çıkıyor. Reyhanlı ilçesi hakkındaki tarihi bilgilere milattan önceki dönemlerde Yontma Taş Çağı’na kadar ulaşabiliyoruz. İlerleyen dönemlerde bölge Hititler, Asur ve Persler gibi pek çok medeniyetin hakimiyeti altına giriyor. Selçuklu, Memlük gibi devletlerin de bir dönem hakimiyet kurduğu Hatay ilinin bu değerli ilçesi, bu geniş ve köklü tarihi kültürü düşünüldüğünde Reyhanlı tarihi mekanlar açısından da zengin bir listeye sahip oluyor.

Hatay Reyhanlı Gezilecek Yerler

Reyhanlı gezilecek yerler listesi içerisinde bulunan Mustafa Şevki Paşa Cami, Cüdeyde Höyüğü, Reyhanlı Hamamı gibi mekanlar ilçenin öne çıkan tarihi mekanları olarak kabul görüyor. Reyhanlı doğal güzellikleri listesi içerisinde ise Yenişehir Gölü, Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları gibi değerli mekanlar yer alıyor.

Reyhanlı Yenişehir Gölü: Hatay Reyhanlı gezilecek yerler listenizi oluştururken bu liste içerisine eklemenizi önereceğimiz mekanların ilk sıralarında Reyhanlı Yenişehir Gölü yer alıyor. İlçenin Suriye sınırında yer alan bu göl sandalları, çevresinde bulunan çay bahçeleri ve lokantaları bölgenin mesire yerlerinden bir tanesi haline geliyor. Göl üzerinde konuşlanan asma köprü ve de göl çevresinde bulunan yemyeşil ağaç örtüsü gölün güzelliğine güzellik katıyor. Reyhanlı Yenişehir Gölü, güzel havalarda yöre halkı tarafından doğa ile iç içe keyifli bir gün geçirmek için tercih ediliyor. Siz de Reyhanlı turistik yerler rotanız içerisine bu mekanı ekleyebilir, sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Cüdeyde Höyüğü: Reyhanlı turistik yerler listesinin değerli bir üyesi olan Cüdeyde Höyüğü, ilçe merkezine yaklaşık 2 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor. Höyük çevresinde gerçekleştirilen kazılar esnasında bu bölgeden elde edilen buluntular milattan önce 4500 ile 6000’li senelere tarihlendiriliyor. Bu derece değerli bir geçmişe sahip olması yönü ile Reyhanlı tarihi mekanlar listesi içerisinde bulunan bu mekanı gezi rehberiniz içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Reyhanlı Hamamı: Reyhanlı kaplıcalar yönünden oldukça kıymetli mekanlara sahip bir ilçemiz olarak değerlendiriliyor. Bu bağlamda Reyhanlı Hamamat Kaplıcası olarak da bilinen Reyhanlı Hamamı, ilçenin en önemli turistik mekanlarından bir tanesi haline geliyor. Bu kaplıcanın sularının içerisinde bol miktarda klorür bulunuyor. Bununla birlikte kaplıcanın suları, mineralizasyon açısından da dünyadaki pek çok kaplıcadan ayrılarak kendisine has bir yer elde ediniyor. Dünya çapında düşünüldüğünde Reyhanlı gezilecek yerler listesi içerisinde yer alan bu mekanın bir benzerine Hindistan’da rastlandığını görüyoruz. Kaplıca, suları ile çeşitli hastalık ve rahatsızlıklarına çare bularak şifalanmak isteyen misafirlerin ilçedeki uğrak mekanı olarak biliniyor. Bu bağlamda yerli ve yabancı turistler bu şifalı sulara sahip mekanı senenin hemen her ayında keyifle ziyaret ediyorlar. Reyhanlı Hamamı, Reyhanlı ilçesinin kültür turizminin yanı sıra sağlık turizmi açısından da gelişen bir bölge olmasını sağlıyor. Bununla birlikte bölgenin bu derece önemli bir turistik mekan haline gelmesi de civarda konaklama amacı ile pek çok tesisin kurulmasına neden oluyor. Eğer siz de Reyhanlı doğal güzellikleri arasında yer alan bu şifalı mekanı ziyaret etmek isterseniz bu tesislerde konaklayabilirsiniz. Pek tabii ki bölgeyi günübirlik olarak ziyaret etme şansınız da bulunuyor. Sizlere, Reyhanlı’nın tarih ve doğa ile iç içe geçmiş coğrafyasında keyifli bir tatil diliyoruz.

Reyhanlı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Reyhanlı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Reyhanlı için gezilecek ücretsiz yerler : Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları, Reyhanlı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Reyhanlı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Reyhanlı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Reyhanlı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Reyhanlı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Reyhanlı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Reyhanlı için gezilecek yerler nelerdir?
Reyhanlı için gezilecek yerler : Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları, Reyhanlı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Reyhanlı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.

Reyhanlı Alt Bölgeleri

Hatay Reyhanlı Cumhuriyet Otelleri
Daha fazla gör