Reyhanlı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Reyhanlı civarında görülmesi gereken 1 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Hatay

Reyhanlı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Etnik yapısı oldukça zengin, köklü bir geleneğe ve muhteşem bir yemek kültürüne sahip Reyhanlı aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri ile de görülmeye değer bir Akdeniz ilçesidir.

Reyhanlı’da görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:

Yenişehir Gölü: Köprüsü, şelaleleri, etrafındaki ağaçları ve sandalları ile Yenişehir Gölü Reyhanlı ve Hatay’ın en güzel yerlerinden biridir. İlçenin içme suyu ihtiyacını karşılayan göl, etrafına kurulu restoranları, çay bahçeleri ve piknik alanları ile hem Reyhanlılar hem de Hataylılar için vazgeçilmez bir mekan.

Reyhanlı Hamamı: Suriye sınır kapısının yakınlarında bulunan bu kaplıcada 5 farklı kaynaktan su çıkmaktadır. Suyu içilebilir olan bu kaplıca Reyhanlı’ya 20 kilometre mesafededir.

İmma Kalesi: Roma döneminden kalma tarihi bir yapıdır. Kalenin bulunduğu yer antik bir yerleşim bölgesidir. Antakya-Cilvegözü yolu üzerinde bulunan İmma Kalesi ve yöresi günümüzde piknik ve dinlenme alanı olarak kullanılmaktadır.

Cüdeyde Höyüğü: M.Ö. 4500 ve M.S. 600 yılları arasındaki yerleşimi gösteren 17 katmanın bulunduğu höyüktür. Bu alanda yapılan arkeolojik çalışmalar günümüzde devam etmektedir.

Kızlar Sarayı: Diğer adı Kasr-el Benet olan tarihi yapı Bizans döneminde inşa edilmiştir. Reyhanlı-Halep yolu üzerindedir.

Atçana: Antakya yolu üzerinde bir ören yeridir. Bu bölgede çıkarılan eserler Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

Tainat: Hitit uygarlığının kalıntılarının bulunduğu bölgede çıkarılan eserler Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

Bu yerlerin dışında Reyhanlı Camii, Kaya Mezarları ve Afrin Köprüsü de Reyhanlı’da görülebilecek diğer yerlerdir.