Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Çınarlı Köyü Plajı
Çınarlı Köyü Plajı - Görsel 1
Çınarlı Köyü Plajı - Görsel 2
Çınarlı Köyü Plajı - Görsel 3
Çınarlı Köyü Plajı - Görsel 4
5 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çınarlı Köyü Plajı Hakkında

Türkiye'nin en büyük ikinci adası olan Marmara Adası, yaz sezonlarında yerli yabancı pek çok turisti ağırlayan bölgelerin başında gelmekte. Marmara Adası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen ve daha tam anlamıyla keşfedilmemiş önemli yerlerden biri de Çınarlı Köyü. Köy, adını Çınarlı Plajı’ndan almakta. Çınarlı Köyü Plajı ise köyde bulunan çınar ağaçlarından adını almış. Bu plaj Marmara Adası’na yaklaşık 33 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Çınarlı Köyü aslında balıkçı köyü olarak bilinmekte. Fakat son zamanlarda doğal güzelliklerinin keşfedilmesiyle birlikte tatil köyü olarak da kullanılır. Kış sezonundan ziyade yaz sezonlarında çok daha hareketli ve canlı bir sezon geçirir. Köy, bir zamanlar pekmez ve şarabıyla oldukça ünlü bir yer olur. Fakat günümüzde ne pekmez ne de şarap üretimi yapılmıyor.

Çınarlı Köyü Nerede?

Çınarlı Köyü ulaşım bakımından rahatlıkla gidebileceğiniz bir noktada yer alır. Çınarlı Köyü, Balıkesir iline bağlı olan bir ilçe. Bu köye ulaşım sağlayabileceğiniz çeşitli noktalar bulunur. Bunlardan biri Bostancı Yenikapı deniz otobüsleri. Deniz otobüsleri sayesinde Marmara Adası’na ulaşarak daha sonrasında ada içinde bulunan otobüs, minibüs, taksi veya özel aracınız ile Çınarlı Köyü’ne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çınarlı Köyü Plajı Balıkesir iline bağlı olmasından dolayı da öncelikle ilk yapmanız gereken Balıkesir’e gitmektir. Balıkesir’den bu köye ve plaja ulaşmak oldukça basit. Köye ulaşım sağladıktan hemen sonra köy içinde kısa bir gezintiye çıktığınızda fark edeceğiniz önemli nokta yerel halkın geçim kaynağının balıkçılık olması. Bu durum köyde bir plajın bulunmasından kaynaklanmakta. Fakat son zamanlarda balıkçılıktan daha ziyade turizm ile ön plana çıkmış bir yer olarak bilinir. Çınarlı Köyü Plajı bu durumun en önemli sebeplerini oluşturur. Plaj çevresinde bulunan pek çok otel, motel ve pansiyon bu işlerin gelişmesine yardımcı olur. Sessiz ve huzurlu, şehrin kalabalıklığından uzakta bir alanda tatil yapmak isteyen birçok kişinin yeni uğrak noktası Çınarlı Köyü ve bu köyün plajı olmakta. Son zamanlarda turizm anlamında yükselişe geçen bu bölgenin yükselişe geçiş sebebi hiç kuşkusuz berrak suyuyla bilinen plajıdır. Plaj, Çınarlı Köyü için son derece önemli bir nokta.

Çınarlı Köyü Plajı ve Çınarlı Köyü’nde Yapılacaklar

Marmara adası gezilecek yerler içerisinde yer alan Çınarlı Köyü Plajı’nın uzunluğu kesintisiz bir şekilde 750 metreyi bulur. İri kumlardan oluşan bu plajın deniz suyu sığ ve berrak bir yapıya sahip. Plajın çevresinde yemyeşil zeytin ağaçlarının kapladığı tepeler görünür. Bu alanda bulunan otellerde konaklama yaparak eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz. Oteller dışında çeşitli pansiyonlar ve apartlar da mevcut. Konaklama tercihinize göre gün içinde çeşitli yerlerinde yeşilin ve mavinin buluştuğu bu alanın manzarasının uzun bir süre etkisinden çıkamayabilirsiniz. Çınarlı Köyü Plajı yol tarifi yapılması gerekiyor ise ulaşım açısından son derece basit bir alanda bulunduğu söylenebilir. Bostancı ve Yenikapı üzerinden kalkan deniz otobüsleri ile bu köye rahatlıkla ulaşım sağlarsınız. Çınarlı Köyü Plajı yorumları yolculuğa çıkılmadan önce okunması gereken alanların başında gelir. Bu yorumlar daha önce o alanda bulunmuş kişilerin yaşadıkları tecrübeleri anlatır. Yorumlar içinde Çınarlı Köyü’nde ve plajında yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler hakkında bilgi de verebilmekte. Çınarlı Köyü’nde denize girmek dışında yapabileceğiniz farklı alternatifler de bulunur. Bunlar;

  • Dağcılık
  • Dağ bisikleti
  • Dalış
  • Kano
  • Avcılık
  • Olta balıkçılığı 
  • Yelken

gibi hem deniz hem de doğa odaklı çeşitli aktiviteleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu aktiviteler tatilinizin daha eğlenceli ve daha hareketli olabilmesi adına önemli noktalar. Çınarlı Köyü Plajını da kullanarak farklı deniz sporlarını da kolaylıkla bu alanda gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
1 değerlendirme
Çınarlı Köyü Plajı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
18.07.20
Misafir
Huzurlu,sakin
Yaklaşık 6 yıl önce kesfettigim ve saçma sapan insanların keşfetmesi için dua ettiğim yer :) Huzurlu,sakin ve mis gibi kumu ve deniziyle tam kafa toplamalik,kendinizi bulacağınız sakin bir yer .Yalnız bir yorum gördüm İstanbul'da yaşıyorum hala kartla market zincirleri harici yerlerden sigara aldığımda fark ödüyorum .Esnafa laf ettirmem hepsi cana yakin pamuk gibi insanlar.Sadece adada değil nerde olursaniz olun hangi insana nasıl yaklasirsaniz alacaganiz tepki de karşılıklı olur.