Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Kavacık civarında görülmesi gereken 2 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul

Otağtepe

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
4.3/5 Mükemmel
(4.3 değerlendirme)
İstanbul

Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kavacık’ta konakladığınız sürece Beykoz iskelesindeki küçük teknelerden kiralayıp Boğaz kıyısında bir deniz gezisine çıkabileceğiniz gibi tarihi yalı ve konaklara da ziyaret düzenleyebilirsiniz.

İstanbul'un keşmekeşinden ve gürültüsünden uzaklaşmak isterseniz, sakin ve huzurlu vakit geçirmek için Anadoluhisarı’nı tercih edebilirsiniz. Aynı isimli bir de kaleyi bünyesinde barındıran sahil şeridinde restoran ve kafeler de bulunmakta. Anadoluhisarı günümüzde Boğaziçi'nin en güzel manzarasını oluşturan yapılardan biri olmakla birlikte günümüzde askeri bir önemi kalmayan kalesi turistik olarak görülebilecek yerlerdendir.

Doğa gezisi yapmaktan hoşlananlardansanız Göksü deresinin kıyısında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Balık da tutabilirsiniz. Göksu deresi ve etrafı özellikle Osmanlı dönemlerinde ikamet için oldukça tercih edilen bölgelerdendir.

Küçüksu Kasrı: Günümüzde Milli Saraylar’a bağlı olan kasır zamanında pek çok Osmanlı Padişahı’na konut ve sayfiye yeri olarak hizmet vermiştir Küçüksu Kasrı. Oldukça hoş bir mimarisi olan ve restore edilerek bugünkü görünümüne kavuşan kasır anadoluhisarı’nda sahil şeridinde yer alıyor ve önünde bir de günde sadece 2 kere hizmet veren vapurların kalktığı minik bir iskele bulunuyor.