Kavacık bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kavacık’ta konakladığınız sürece Beykoz iskelesindeki küçük teknelerden kiralayıp Boğaz kıyısında bir deniz gezisine çıkabileceğiniz gibi tarihi yalı ve konaklara da ziyaret düzenleyebilirsiniz.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kavacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Otağtepe

"Fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer"

"14M ve Üsküdar’dan kalkan 15M"

8.7

Misafir yorumu

3 yorum

Kavacık Tarihi Mekanlar

Kavacık'ta konakladığınız sürece Beykoz iskelesindeki küçük teknelerden kiralayıp Boğaz kıyısında bir deniz gezisine çıkabileceğiniz gibi tarihi yalı ve konaklara da ziyaret düzenleyebilirsiniz.
İstanbul'un keşmekeşinden ve gürültüsünden uzaklaşmak isterseniz, sakin ve huzurlu vakit geçirmek için Anadoluhisarı'nı tercih edebilirsiniz. Aynı isimli bir de kaleyi bünyesinde barındıran sahil şeridinde restoran ve kafeler de bulunmakta. Anadoluhisarı günümüzde Boğaziçi'nin en güzel manzarasını oluşturan yapılardan biri olmakla birlikte günümüzde askeri bir önemi kalmayan kalesi turistik olarak görülebilecek yerlerdendir.

Doğa gezisi yapmaktan hoşlananlardansanız Göksü deresinin kıyısında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Balık da tutabilirsiniz. Göksu deresi ve etrafı özellikle Osmanlı dönemlerinde ikamet için oldukça tercih edilen bölgelerdendir.

Küçüksu Kasrı: Günümüzde Milli Saraylar'a bağlı olan kasır zamanında pek çok Osmanlı Padişahı'na konut ve sayfiye yeri olarak hizmet vermiştir Küçüksu Kasrı. Oldukça hoş bir mimarisi olan ve restore edilerek bugünkü görünümüne kavuşan kasır anadoluhisarı'nda sahil şeridinde yer alıyor ve önünde bir de günde sadece 2 kere hizmet veren vapurların kalktığı minik bir iskele bulunuyor.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer
10

-

Boğaz ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü görüp, fotoğraf çekebileceğiniz muhteşem bir yer. Herkese tavsiye ederim.

3
14M ve Üsküdar’dan kalkan 15M
6

-

Kadıköy'den kalkan 14M ve Üsküdar'dan kalkan 15M otobüsleri direk Otağtepe'ye gidiyor.

3
Otağtepe
10

-

Yolunuz bir gün İstanbul'a düşerse ve İstanbul otellerinden herhangi birinde konaklama fırsatı bulduysanız mutlaka buraya uğrayın. Bu eşsiz manzarayı görme fırsatını kaçırmayın.