At Yaylası
At Yaylası - Görsel 1
At Yaylası - Görsel 2
At Yaylası - Görsel 3
At Yaylası - Görsel 4
5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

At Yaylası Hakkında

Bolu’ nun kuzey yakasındaki dağların arasında bulunan At Yaylası, Bolu Merkez’ e 12 km mesafede yer alıyor. Bolu’ nun 10 km kuzeyinde, 1150-1250 metre yükseltide, 1-2 km aralıklarla 7 adet yayla bulunuyor. At Yaylası, kirazları ve meyve bahçeleri ile bu yaylalar arasında en çok dikkat çekenler arasında.

Hatta At Yaylası’ nda her yıl geleneksel olarak kiraz bayramı şenlikleri düzenleniyor. Meyve bahçeleri ve kirazı ile ünlü olan At Yaylası, 560 m2 bir alana sahip. Göleti, Topuk Çayırı, Topuk Erenleri, Cip Cip Deresi, yel suyu ve çağlayan kayası ile At Yaylası, kesinlikle görülmeye değer bir yer.

Geçmişte Osmanlı Sarayı’ na at yetiştirilmek için kullanılan bir saha olan At Yaylası, hala daha bu geleneğin devamı olarak yılkı atlarına ev sahipliği yapıyor. Yaylanın bir diğer özelliği de sahip olduğu şifalı yel suyu.

Hatta bu yel suyu ile mayasız yoğurt yapılabiliyor ve bu yoğurt da pek çok rahatsızlığa iyi geliyormuş. Bahar aylarında göçmen kuşların ve leylerin uğrak noktalarından biri olan At Yaylası, çok sayıda endemik ve özellikli bitkisi, flora ve faunası ile korunması gereken bir yayla.

Yolunuz bir gün Bolu’ ya düştüğünde, At Yaylası’ nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
At Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?