Akşemseddin Türbesi

+ 5 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Akşemseddin Türbesi Hakkında

Bolu Göynük’ün mistik mekanlarından biri olan Akşemseddin Türbesi, 1464 yılında Fatih Sultan Mehmet’in isteği üzerine yapılmıştır. Kendisi, Fatih Sultan Mehmet’in hocalığını yapmıştır. Türbe, Göynük’teki Gazi Süleyman Paşa Türbesi’nin avlusunda bulunduğu için kolaylıkla ulaşılabiliyor. Akşemseddin Türbesi’nin yapımında kesme taş kullanılmıştır. Türbenin içerisinde Akşemseddin’in oğulları Fakih ile Nurihüda’nın da sandukaları bulunuyor. 1988 yılından bu yana her yıl Akşemseddin’i anma törenleri yapılıyor. Törenler genellikle Mayıs ayında gerçekleşiyor. O tarihlerde Göynük’te olacaksanız eğer, Akşemseddin Hazretlerini anma törenine katılmayı unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Akşemseddin Türbesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
28.09.2017
Misafir
Ziyarete açık ve sizleri bekliyor
Göynük merkezde görülmesi gereken (bana göre) 2 yerden biri ve önemli olan gerek cami gerekse türbe ziyarete açık ve sizleri bekliyor.
4/5 Mükemmel
22.01.2016
Misafir
Olumlu tarihimiz
Fatih Sultan Han’ı yetiştiren dehayı tanıtmakta geç kalınmış. Benim gibi yine de olumlu tarihimizi bilgilendirirseniz detaylı dahi olumlu olur. Hayırlı ve daim olsun.
5/5 Mükemmel
22.01.2016
Misafir
Tarihi yerler
Çok güzel bir yer. Tarihi yerler, herkes gelip Allah için dua etsin. Dualarınız kabul olsun. Yazılan yazıları okuyun. Çok güzel bir yer yani.
5/5 Mükemmel
23.12.2015
Misafir
Mükemmel
Mükemmel,sağ olun.

Konum

Haritada gör