Arhavi bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Arhavi Gezilecek Yerler

Yemyeşil bir ortam ve gürül gürül akan suların çevrelediği bir doğa harikası Arhavi.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Arhavi Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Mençuna Şelalesi

"Gezginler için ideal"

"Araba yolu berbat"

8.0

Misafir yorumu

4 yorum

Ortacalar Çifteköprü

"ortacalar ciftekopru"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Arhavi Tarihi Mekanlar

Yemyeşil bir ortam ve gürül gürül akan suların çevrelediği bir doğa harikası Arhavi.
Arhavi, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel doğasına sahip Artvin'in merkez ilçesidir. Yaklaşık 10 km uzunluğundaki sahili ve Kapisre deresi ile bölgeye gelenlerin hayranlığını kazanmaktadır.

Mençuna Şelalesi: Mençuna Şelalesi, doğu Karadeniz'in en büyük şelalesidir ve Arhavi sınırları içerisinde kalmaktadır. Şelale ve çevresi; doğal güzellikleriyle, mesire yerleriyle ve gezip görülmesi gereken yerleri ile bölgeye gelenlerin hayranlığını kazanmaktadır.

Ortacalar Çifteköprü:Yaklaşık 700 yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülen köprü, Arhavi'nin Ortacalar bölgesinde yer almaktadır. İlçe merkezinden sadece 15 dakikalık bir mesafede bulunan bu tarihi köprüyü görerek fotoğraf çekinebilir ve çevresindeki yemyeşil doğayı keşfe çıkabilirsiniz.

Ortacalar Merkez Camii:Arhavi Ortacalar semtinin en önemli kültür miraslarından biri de bu camidir. Ortacalar Merkez Camii 1757 yılında inşa edilmiş olup yapı Arhavi ilçesine bağlı Ortaca beldesinde bulunmaktadır.

Arhavi'ye geldiğinizde bu yemyeşil doğanın tadını doyasıya çıkarın ve tertemiz havayı sonuna kadar soluyun. Ayrıca bölgede Karadeniz mutfağının leziz yemeklerinin tadına da bakmayı sakın ihmal etmeyin.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Gezginler için ideal
10

-

Çok güzel! Biraz yoruluyorsunuz. Ama değer. Ayak sokma imkanı bile var. Arhavi'de. Çok da büyük. Yüzülebilir. Gezginler için ideal.

5
Araba yolu berbat
4

-

Kesinlikle tavsiye etmem. Gitmeye değecek kadar güzel değil. Araba yolu berbat, çok dar. Karşıdan gelen arabaya yol vermek çok zor. Yetkililerin bu işe bir el atması lazım. Arabadan inince 1 km kadar çok dik bir yolu tırmanıyorsunuz nefes nefese ve sıradan, küçük bir şelale. Tekrar gitmem, karar sizin.

5
Kesinlikle değecek
10

-

Motogastro grubumuzla gittiğimiz Karadeniz turunda uğradığımız ve tüm grubun beğenisini kazanan bir şelale oldu. Hatta bazı arkadaşlarımız göletinde yüzme mutluluğunu da yaşadılar. Yolu biraz dik ama oraya vardığınıza kesinlikle değecek. Tavsiye ederim.

5
Tavsiye ederim
8

-

Biraz yorucu ama çıktığınızda karşılaştığınız görüntüye değmiş diyorsun. Tavsiye ederim...

5
ortacalar ciftekopru
10

-

Piknik serbest mi?