Arhavi Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Arhavi civarında görülmesi gereken 4 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
4/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Artvin
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Artvin
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Artvin
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Artvin

Arhavi Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Yemyeşil bir ortam ve gürül gürül akan suların çevrelediği bir doğa harikası Arhavi.

Arhavi, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel doğasına sahip Artvin'in merkez ilçesidir. Yaklaşık 10 km uzunluğundaki sahili ve Kapisre deresi ile bölgeye gelenlerin hayranlığını kazanmaktadır.

Mençuna Şelalesi: Mençuna Şelalesi, doğu Karadeniz'in en büyük şelalesidir ve Arhavi sınırları içerisinde kalmaktadır. Şelale ve çevresi; doğal güzellikleriyle, mesire yerleriyle ve gezip görülmesi gereken yerleri ile bölgeye gelenlerin hayranlığını kazanmaktadır.

Ortacalar Çifteköprü:Yaklaşık 700 yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülen köprü, Arhavi'nin Ortacalar bölgesinde yer almaktadır. İlçe merkezinden sadece 15 dakikalık bir mesafede bulunan bu tarihi köprüyü görerek fotoğraf çekinebilir ve çevresindeki yemyeşil doğayı keşfe çıkabilirsiniz.

Ortacalar Merkez Camii:Arhavi Ortacalar semtinin en önemli kültür miraslarından biri de bu camidir. Ortacalar Merkez Camii 1757 yılında inşa edilmiş olup yapı Arhavi ilçesine bağlı Ortaca beldesinde bulunmaktadır.

Arhavi'ye geldiğinizde bu yemyeşil doğanın tadını doyasıya çıkarın ve tertemiz havayı sonuna kadar soluyun. Ayrıca bölgede Karadeniz mutfağının leziz yemeklerinin tadına da bakmayı sakın ihmal etmeyin.