Antakya Harbiye bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Antakya Harbiye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Hatay Harbiye elverişli konumu ile Ortadoğu’yu Türkiye’ye bağlayan yol üstünde bulunduğundan hem yerel hem de komşu ülkelerden gelen turistlerin konaklama ve eğlence yeri olmakla birlikte aynı zamanda bölgenin en güzel piknik yeridir.



Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Antakya Harbiye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Antakya Mozaik Müzesi

"Sergilenenler yetersiz kalıyor"

"Güzel"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Antakya Harbiye Tarihi Mekanlar

Hatay Harbiye elverişli konumu ile Ortadoğu'yu Türkiye'ye bağlayan yol üstünde bulunduğundan hem yerel hem de komşu ülkelerden gelen turistlerin konaklama ve eğlence yeri olmakla birlikte aynı zamanda bölgenin en güzel piknik yeridir.
Harbiye Şelalesi: Harbiye'de irili ufaklı pek çok şelale mevcuttur. Yayladağı'na çıkmadan önce dağın eteklerindeki vadide yer alan şelaleler Hatay Harbiye'nin güzelliklerine güzellik katıyor. Zümrüt yeşili dokusuyla, taşlardan gürül gürül akan sularıyla burayı cennete benzetebilirsiniz. Üstelik yöresel yemekleri suların içerisine kurulan masalarda yiyebilme şansınız da var.

Antakya Müzesi: Hatay Harbiye'ye kadar gitmişken tabii ki Antakya'da gidilebilecek ve gezilebilecek en önemli yerlerden biri Antakya Müzesi. Antakya Mozaik Müzesi, Tunus Mozaik Müzesi'nden sonra dünyanın 2. en büyük koleksiyonuna sahip.

Titus Geçidi: Samandağ'ın 5 kilometre kuzeyinde denize hakim yamaçlarda MÖ.300 yıllarında Seleuykos tarafından kurulan ve kurucusunun adı ile anılan antik kenttir.130 metresi tünel, kalanı açık kanal durumunda olan geçidin uzunluğu 1380 metredir. Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta, 100 metre kadar mesafede kaya mezarları vardır. Burası halk arasında "beşikli mağara" olarak da anılmaktadır.

St. Pierre Kilisesi: Antakya – Reyhanlı yolu yakınında önü duvarlı kapalı olan bu mağara Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde kilise olarak kullanılmıştır. Daha sonra önü kapatılan kilise şu anda müzeye bağlıdır Papa VI. Paul tarafından 1963 yılında hac yeri olarak ilan edilmiştir. her yıl burada 29 haziran günü Katolik kilisesince ayin düzenlenmektedir.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Sergilenenler yetersiz kalıyor
8

-

Girişteki hilkat garibesi tarihi su değirmenini temsil ediyormuş. Çirkin bir metal yığınından başka bir şey değil. Türkiye'nin en zengin tarihi olan bir yer için sergilenenler yetersiz kalıyor.

2
Güzel

-

Güzel.