Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Antakya Harbiye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Antakya civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Antakya Harbiye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Hatay Harbiye elverişli konumu ile Ortadoğu’yu Türkiye’ye bağlayan yol üstünde bulunduğundan hem yerel hem de komşu ülkelerden gelen turistlerin konaklama ve eğlence yeri olmakla birlikte aynı zamanda bölgenin en güzel piknik yeridir.

Harbiye Şelalesi: Harbiye’de irili ufaklı pek çok şelale mevcuttur. Yayladağı’na çıkmadan önce dağın eteklerindeki vadide yer alan şelaleler Hatay Harbiye’nin güzelliklerine güzellik katıyor. Zümrüt yeşili dokusuyla, taşlardan gürül gürül akan sularıyla burayı cennete benzetebilirsiniz. Üstelik yöresel yemekleri suların içerisine kurulan masalarda yiyebilme şansınız da var.

Antakya Müzesi: Hatay Harbiye’ye kadar gitmişken tabii ki Antakya'da gidilebilecek ve gezilebilecek en önemli yerlerden biri Antakya Müzesi. Antakya Mozaik Müzesi, Tunus Mozaik Müzesi’nden sonra dünyanın 2. en büyük koleksiyonuna sahip.

Titus Geçidi: Samandağ'ın 5 kilometre kuzeyinde denize hakim yamaçlarda MÖ.300 yıllarında Seleuykos tarafından kurulan ve kurucusunun adı ile anılan antik kenttir.130 metresi tünel, kalanı açık kanal durumunda olan geçidin uzunluğu 1380 metredir. Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta, 100 metre kadar mesafede kaya mezarları vardır. Burası halk arasında "beşikli mağara" olarak da anılmaktadır.

St. Pierre Kilisesi: Antakya – Reyhanlı yolu yakınında önü duvarlı kapalı olan bu mağara Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde kilise olarak kullanılmıştır. Daha sonra önü kapatılan kilise şu anda müzeye bağlıdır Papa VI. Paul tarafından 1963 yılında hac yeri olarak ilan edilmiştir. her yıl burada 29 haziran günü Katolik kilisesince ayin düzenlenmektedir.