Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Mahperi Hatun Kervansarayı

+ 5 Fotoğraf
2.4/5
Ortalama
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Mahperi Hatun Kervansarayı Hakkında

Tokat’ın göze çarpan tarihinde kendine yer edinmiş olan Mahperi Hatun Kervansarayı’nın yapımı 1238-1239 yıllarına dayanmakta. Sultan I. Alaeddin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından inşa ettirilmiş olan kervansaray, Pazar ilçesinde bulunmaktadır. Yapımında kesme taş kullanılmış olup, özellikle giriş kapısı oldukça gösterişlidir. Dikdörtgen yapılı kervansarayın giriş kapısı da yine dikdörtgen planlıdır. Mahperi Hatun Kervansarayı’nın dış duvarları günümüzde orijinalliğini korusa da üst örtüsü tamam yıkılmıştır. Yakın bir tarihte restore edilen bu tarihi yapı, artık restoran olarak hizmet veriyor. Bu görkemli mimari kesinlikle gezilip görülmeli.

Yorum / Değerlendirme

2.4/5
Ortalama
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
5 değerlendirme
Mahperi Hatun Kervansarayı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
11.06.2019
Cihan Yıldırım
Çok güzel bir yer
Uygun, güzel, özel bir yer. Tokat kebabı harikaydı. İşletme sahipleri çok ilgililer. Masamıza kadar gelip eksik bir şeyler var mı diye sordular. Çok güzel bir yer.
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
07.06.2019
Cihan Yıldırım
Aşırı hoş bir yer
Hayatında bu kadar otantik bir yer görmedim. Aşırı hoş bir yer. Tokat kebabı harika. 1 saat sonra geleceği bilgisi verildi ve geldi. Çok beğendim.
4/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
06.06.2019
Selma Gungor
Gayet lezzetli
Mekanda kebap yemek üzere oturduktan ve sipariş verdikten sonra buradaki olumsuz yorumları görünce endişelendik açıkçası. Ancak siparişimiz çok makul bir süre içinde geldi. Olumsuz yorumların tesiriyle etleri özellikle inceledim. Gayet lezzetli ve yeterliydi. Kişi başı 50 TL olacak şekilde makul bir hesap ödedik. İşletmecilerin 2 ay önce değiştiği bilgisini aldık. İşleten kişiler genç ve güler yüzlü. Özetle memnun ayrılıyoruz ve tavsiye edebiliriz.
0/5 Çok Kötü
30.10.2018
Ahmet Kılıç
Yorumları okumadığım için pişmanım
Çok kötü bir işletme anlayışı ile beni Tokat kebabından soğutan yer. İlk ve son defa yedim. İçinden kocaman bir kıl çıktı. Sonra garsondan değiştirmesini söyledik yarım saat sonra diğeri geldi ondan da iki kıl daha çıktı. Garson kasabın hatası demesin mi. Güler misin ağlar mısın? O zaman kasabınızı değiştirin dedik. Masalar pis. Kebaba kebap demeye bin şahit ister. Fiyatlarsa çok uçuk. 40 TL’ye kıllı tokat kebabı yemek isterseniz gidebilirsiniz. Buraları okumadan yemeyin. Ben okumadığım için pişmanım.
1/5 Kötü
Yorum puanı 1
22.08.2018
Misafir
Çok pahalı
Tokat kebabı yemek için girdik, yerel televizyonlarında reklamlarını görmüştük. Israrla iyi pişmiş etler olsun dedik, etler tabiri caizse çorbalık kemik gibi. Eh birazcık üzerlerinde et var şeklinde, o da kayış gibi sert. Patlıcan, sarımsak közlenmiş getirdiler. Rezaletti dünya bir para aldılar. Hijyen yok. İlgi yok, hani bir itiraz etseniz dövecek gibi bakan tipler. Çayı da sabahtan kalma. Rezil bir şeydi. Siz siz olun rezil ettikleri bu tarihi yere gitmeyin. Tarihi yerden çıkmış burası. Tuğla ve taşlarla yeniden örmüşler. Düğün salonu yapmışlar. Bahçesinde çay içip Tokat kebabı yiyorsunuz. Asla tavsiye edemem.

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör