Maçka Demokrasi Parkı

+ 7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Maçka Demokrasi Parkı Hakkında

İstanbul Maçka\’da yer alan Maçka Demokrasi Parkı ile ilgili ilk bilgiler 19. yüzyıla dayanmaktadır. Park, çevresinde sık ağaçlıkları ve küçük kulübeleri barındırmakla birlikte yanında dere akan bir vadiye de sahiptir. Tahminlere göre bu bölge zamanında at sürme, mesire alanı ve piknik alanı olarak kullanılmıştır. 1990 yıllarında sevgilileri buluşturma görevi üstlenmiştir ve Aşk Parkı olarak adlandırılmıştır. 1993 yılında restore edildikten sonra ise Maçka Demokrasi Parkı olarak resmi kayıtlara geçmiştir. Aynı zamanda bu parkın Beyoğlu Evlendirme Dairesi ile arasına bir teleferik inşa edilmiştir. İstanbul’un en çok ziyaret gören bir bölgesi olan Maçka Demokrasi Parkı, içinde spor aletlerinin bulunduğu alanlar, sıralı havuzlar ve çocuk oyun parkları bulunmakta olup güvenlik açısından polis devriye gezmektedir. Güzel bir hafta sonunda burayı ziyaret ederek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Maçka Demokrasi Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
03.09.2013
Misafir
Maçka Demokrasi Parkı
İstanbul`'un belki de en aktif noktalarından birinde yer alan park, gizli bir sığınak adeta. İçindeki küçük mekanlar bu şehirde soluk almak için ideal. Hafta sonu öğle saatlerinde yürüyüş yaptım ve kalabalık da değildi. Benim için güzel bir keşif oldu.
5/5 Mükemmel
03.09.2013
Editor
Maçka Demokrasi Parkı
`İstanbul`\'un belki de en aktif noktalarından birinde yer alan park, gizli bir sığınak adeta. İçindeki küçük mekanlar bu şehirde soluk almak için ideal. Hafta sonu öğle saatlerinde yürüyüş yaptım ve kalabalık da değildi. Benim için güzel bir keşif oldu.