Kız Kulesi, Üsküdar mekan profili ve Kız Kulesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Kız Kulesi

10puan

Kız Kulesi Tanıtımı

Sunay Akın der ki: "İstanbul'da İstanbul'u sevdireceğiniz en çirkin yer Kız Kulesi'dir; çünkü yalnızca oradan baktığınızda Kız Kulesi'nin güzelliğini göremezsiniz."

Tarih boyunca şairlere, yazarlara ve ressamlara ilham kaynağı olan Kız Kulesi İstanbul Boğazı'nın incisi olarak adlandırılır.

2500 yıllık tarihi ile İstanbul'un simgelerinden biridir Kız Kulesi. Antik Çağ ve Bizans efsaneleriyle ünlü kule tarih boyunca boğazın girişindeki konumu itibariyle çok önemli bir yere sahip olmuş, kimi zaman gözetleme kulesi kimi zaman ise deniz feneri olarak kullanılmıştır.

2000 yılında aslına uygun şekilde tamamlanan restorasyonu ile birlikte ziyarete açılan kule bugün bünyesindeki cafe ve restoran ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

İstanbul'un en romantik ve gizemli yerlerinden biri olan Kız Kulesi'ne Üsküdar Salacak'tan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz.

Ring seferleri: Hafta içi gündüz 12:15-19:00 / Hafta sonu gündüz 09:00-19:00 / Hafta içi ve Hafta sonu akşam 20:15-01:30

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Özlem Borhan tarafından...

-

Çocukluğumdan beri adına yazılan her ayrı efsane beni heyecanlandırır. Her gittiğimde farklı bir duygu hisseder, "İstanbul böyle de güzel olunmaz ki" derim...

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • Üsküdar

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler