Kaz Gölü, Pazar

Kaz Gölü

  • Tokat / Pazar

Kaz Gölü

Tokat'ın en benzersiz ve en büyüleyen noktalarından biridir Kaz Gölü. Burada sadece gezmeniz veya göle karşı oturmanız yeterlidir.

Sazlıklarla kaplanmış olan Kaz Gölü'ndeki angıtlar, ak leylekler, saksağanlar, kara tavuklar, küçük batağanlar, akkuyruklar ve daha birçok kuş türü sandal gezinizde sizlere eşlik edecek. Evet; sandallarla sazlıklar arasında gezme imkanınız var burada. Hem de istediğiniz kadar…

Kaz Gölü, Orman Bakanlığı tarafından Yaban Hayatı Koruma Sahası olmuştur. Gölde iki tane kuş gözetleme kulesi ve bir tane de ziyaretçi evi bulunuyor. Yani sizin için her şey düşünülmüş ve doğayla bütünleştirilmiş durumda.

Kaz Gölü ziyaretinizi güneş batana kadar sürdürmenizi öneririz. Çünkü günbatımı buradan bir harika görünüyor.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Mükemmel hale gelmiş
10

-

Yorumlar bir sene önceki halini anlatıyor. Şu an bence mükemmel hale gelmiş son düzenleme ile. Mutlaka gezin görün.

5
Ortada hiçbir şey yok
1

-

Boş yere o kadar yol gidip kendinizi yorup zamanınızı harcamayın. Berbat bir yer, ortada hiçbir şey yok.

5
Ticarete dökmüşler, hiç bir şey yok
1

-

Ticarete dökmüşler, sözüm ona gölü görmek için devlet memuru birilerine para ödüyorsun. Ahşaptan kule gibi bir yerden izlemek için ama ortada ne göl ne kaz var. Boşuna onca yolu tepmeyin.

5
Göl küçülmüş
1

-

Hiççç zaman harcamayın gidip göreyim diye. Göl zamanında çok güzel bir yermiş ama gel gör ki insanoğlu buna da el atmış ve de bir güzelliği daha katletmiş, şu an çalışma var, hiçbir şekilde görülmüyor. Göl küçülmüş gölcük olmuş, yetkililerin söylediklerine göre 3-4 yıl içerisinde eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz diyorlar. İnternet görünen resimler ise 8-10 yıl önceki resimlermiş orada bulunan yetkililer öyle sö.. Devamını Göster

5
Göl küçülmüş, gölcük olmuş
1

-

Göl zamanında çok güzel bir yermiş ama gel gör ki insanoğlu buna da el atmış ve de bir güzelliği daha katletmiş. Şu an çalışma var. Hiç bir şekilde görülmüyor, göl küçülmüş gölcük olmuş. Yetkililerin söylediklerine göre 3-4 yıl içerisinde eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz diyorlar. İnternette görünen resimler ise 8-10 yıl önceki resimlermiş. Orada bulunan yetkililer öyle söyledi.