Kaz Gölü

+ 5 Fotoğraf
1.4/5
Kötü
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kaz Gölü Hakkında

Tokat’ın en benzersiz ve en büyüleyen noktalarından biridir Kaz Gölü. Burada sadece gezmeniz veya göle karşı oturmanız yeterlidir. Sazlıklarla kaplanmış olan Kaz Gölü’ndeki angıtlar, ak leylekler, saksağanlar, kara tavuklar, küçük batağanlar, akkuyruklar ve daha birçok kuş türü sandal gezinizde sizlere eşlik edecek. Evet; sandallarla sazlıklar arasında gezme imkanınız var burada. Hem de istediğiniz kadar… Kaz Gölü, Orman Bakanlığı tarafından Yaban Hayatı Koruma Sahası olmuştur. Gölde iki tane kuş gözetleme kulesi ve bir tane de ziyaretçi evi bulunuyor. Yani sizin için her şey düşünülmüş ve doğayla bütünleştirilmiş durumda. Kaz Gölü ziyaretinizi güneş batana kadar sürdürmenizi öneririz. Çünkü günbatımı buradan bir harika görünüyor.

Yorum / Değerlendirme

1.4/5
Kötü
4 değerlendirme
Kaz Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
28.11.2019
Bahadır Akçay
Mükemmel hale gelmiş
Yorumlar bir sene önceki halini anlatıyor. Şu an bence mükemmel hale gelmiş son düzenleme ile. Mutlaka gezin görün.
0/5 Çok Kötü
30.08.2018
Bekir aydoğan
Ortada hiçbir şey yok
Boş yere o kadar yol gidip kendinizi yorup zamanınızı harcamayın. Berbat bir yer, ortada hiçbir şey yok.
1/5 Kötü
22.08.2018
Misafir
Ticarete dökmüşler, hiç bir şey yok
Ticarete dökmüşler, sözüm ona gölü görmek için devlet memuru birilerine para ödüyorsun. Ahşaptan kule gibi bir yerden izlemek için ama ortada ne göl ne kaz var. Boşuna onca yolu tepmeyin.
1/5 Kötü
05.09.2017
Misafir
Göl küçülmüş, gölcük olmuş
Göl zamanında çok güzel bir yermiş ama gel gör ki insanoğlu buna da el atmış ve de bir güzelliği daha katletmiş. Şu an çalışma var. Hiç bir şekilde görülmüyor, göl küçülmüş gölcük olmuş. Yetkililerin söylediklerine göre 3-4 yıl içerisinde eski günlerine döndürmeye çalışıyoruz diyorlar. İnternette görünen resimler ise 8-10 yıl önceki resimlermiş. Orada bulunan yetkililer öyle söyledi.

Konum

Haritada gör