Kastamonu Arkeoloji Müzesi

  • Kastamonu / Kastamonu Merkez
10puan

Kastamonu Arkeoloji Müzesi

Hitit, Frig, Hellen, Bizans ve Roma gibi birçok medeniyetin izlerini bünyesinde barındıran Kastamonu Arkeoloji Müzesi, merkeze bağlı olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Kastamonu ve Çankırı çevresinde yapılan arkeolojik eserlerin bulunduğu müzede Atatürk'ün Kastamonu gezisinde kullandığı eşyalar da sergilenene eserler arasındadır. Pişmiş topraklar, lahitler, figürinler, mezar taşları, heykeller ve cam eserler müzenin koleksiyonunu oluşturan parçaların birkaçıdır. Merkezde bulunmasından dolayı kolay bir ulaşım yolu sunan Kastamonu Arkeoloji Müzesi, şehirde gezebileceğiniz ilk yerlerden biri olabilir.

Kastamonu gezinizde Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi'ni de ziyaret yerlerinize dahil etmenizi öneririz.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Kastamonu Arkeoloji Müzesi
Kastamonu Arkeoloji Müzesi
Kastamonu Merkez / Kastamonu
Türkiye
Kastamonu’nun tanıtıma ihtiyacı var

-

Merhaba, Kastamonulu olmaktan gurur duyuyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Sahil bölgesi ve doğasıyla, kayak turizmi açısından zengin ve harika bir Karadeniz ili olan Kastamonu'nun geride kalması, bilinmemesi üzüyor ve de tanınmaması, tanıtım yapılmaması Kastamonu'yu geride bırakıyor ve unutulan bir yer oluyor. Bu sebepten Kastamonu'nun tanıtıma ihtiyacı var ve turizme kazandırılması lazım. Nasıl ki dünyada Türki'yeyse, Türkiye de Kastamonu'dur. Kastamonu unutulmamalı, sevgiler.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)